Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » Chitosan nowa marka w Biolander

Chitosan nowa marka w Biolander

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

Znalezione obrazy dla zapytania chitosan kosmetyki

Chitozan to surowiec naturalny, pozyskiwany z chityny, która jest głównym składnikiem pancerzy skorupiaków morskich (np. krewetek lub kryla). Otrzymuje się go również z grzybów lub w procesach biotechnologicznych, co pozwala na jego wykorzystywanie w kosmetykach wegańskich. W naszych kosmetykach stosujemy chitozan pochodzący z pancerzy kryla atlantyckiego (Pandalus Borealis).

Chitozan zbudowany jest z N-acetyl-D-glukozaminy i D-glukozaminy, co czyni go w 100% biokompatybilnym z komórkami skóry (te same związki budują także m.in. kwas hialuronowy i heparynę).

Chitozan - tworzy ochronną błonę na powierzchni skóry dając “efekt drugiej skóry”+ Chitozan - chroni przed drobnoustrojami (bakteriami i grzybami) + Chitozan - przyśpiesza procesy regeneracyjne skóry+

Chitozan - nawilża skórę+ Chitozan - łagodzi podrażnienia skórne, swędzenie, pieczenie i zapobiega drapaniu+ Chitozan - przeciwdziała procesom starzenia skóry+ Chitozan - nie uczula i nie podrażnia +

Chitozan - wygładza skórę i zmniejsza jej szorstkość + Chitozan - nie zanieczyszcza środowiska + Chitozan – jest jedyną substancją bazotwórczą w produktach marki Chitosan+ Dobroczynne i szerokie działanie hydrożeli chitozanowych ChitoVelum® i ChitoVelum® PRO uzupełniamy w naszych produktach wyłącznie składnikami pochodzenia naturalnego, których celem jest harmonijne dopełnienie lub wzmocnienie funkcji danego kosmetyku.

Wybierając te dodatki mamy na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo oraz prostotę składu. Wybieramy jedynie substancje niezbędne (np. kwas mlekowy, delikatne substancje myjące) lub takie, które pozwalają nam utrzymywać najwyższy poziom bezpieczeństwa dla skóry (np. D-panthenol). Stosujemy surowce jedynie ze zweryfikowanych źródeł i od najlepszych światowych dostawców.