Jesteś tutaj: » » DARY NATURY CHABER BŁAWATEK KWIAT EKO 100G

DARY NATURY CHABER BŁAWATEK KWIAT EKO 100G

Waga: 100g Certyfikaty: Cena:
Producent: DARY NATURY
numer katalogowy: D627-75898
ocena klientów:
15.99
Dostępność: Towar na magazynie
Wysyłamy w 24h
Cena dostawy: od 9,50 zł
zapoznaj się z kosztami dostawy
Produkt fabrycznie nowy
1 szt.
1 szt. 2 szt. 3 szt. 4 szt.. 5 szt. 6 szt. 7 szt.

Inne nazwy: bławatek, modrak, wasilek, wawer, białasy, głowacz, jasieniec, kardy, kwiatek wołoszek, macoszka, modrzeńczyk.

Roślina jednoroczna występująca w Europie i Azji; w Polsce jest pospolitym chwastem polnym. Dawniej, gdy nieznane były sztuczne barwniki z kwiatów bławatka w połączeniu z ałunem wytwarzano niebieską farbę, która doskonale barwiła wełnę. Sok z płatków barwi papier i przetwory spożywcze na niebiesko. Płatków z wodą i cukrem można używać do sporządzania musującego napoju orzeźwiającego.

W lecznictwie stosuje się koszyczki lub kwiaty brzeżne bławatka, z których wyciągi mają działanie moczopędne i przeciwzapalnie. Stosowane są jako łagodny lek w stanach zapalnych dróg moczowych, chorobach nerek, przy niewydolności krążenia i w kamicy nerkowej. Ze względu na bardzo łagodne działanie, kwiaty stosuje się zewnętrznie do przemywania w zapaleniach spojówek i brzegów powiek oraz w pediatrii. Zalecane są również przy łupieżu i grzybicy skóry głowy, idealnie nadają się do pielęgnacji włosów.

Proszę się zalogować aby móc zostawić komentarz

CHABER BŁAWATEK KWIAT EKOLOGICZNY 100G.

Biolander