Jesteś tutaj: » » DARY NATURY FIOŁEK TRÓJBARWNY ZIELE (BRATEK) 500G

DARY NATURY FIOŁEK TRÓJBARWNY ZIELE (BRATEK) 500G

Waga: 500g Certyfikaty: Cena:
Producent: DARY NATURY
numer katalogowy: 165D-47281
ocena klientów:
17.99
Dostępność: Towar na magazynie
Wysyłamy w 24h
Cena dostawy: od 9,50 zł
zapoznaj się z kosztami dostawy
Produkt fabrycznie nowy
1 szt.
1 szt. 2 szt. 3 szt. 4 szt.. 5 szt. 6 szt. 7 szt.

Inne nazwy: fiołek trójkolorowy

Bratek (Viola tricolor) to roślina o wysokości 10-20 cm. Kwiaty bratka, nazywane trójbarwnym fiołkiem, przypominają bratki uprawiane w ogrodach, ale ich kwiaty są mniejsze, w kolorach: fioletowy, żółty i biały. Zbioru ziela na plantacji dokonuje się dwukrotnie, po raz pierwszy w miesiącach maj-czerwiec, drugi raz jesienią. Surowcem leczniczym są zielone części rośliny i kwiaty po wysuszeniu. Ziele bratka to bogate źródło flawonoidów: wiolantyny (glikozyd apigeniny) oraz rutyny (glikozyd kwercetyny).

Ziele bratka jest najbardziej znane i cenione z leczenia problemów skórnych i młodzieńczego trądziku. Picie naparu z bratka działa oczyszczająco na skórę, ale jego działanie jest kompleksowe. Ważny jest nie tylko efekt moczopędny, ale też działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Flawonoidy mają udokumentowane działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Bratek stosowany jest również w zaburzeniach przemiany materii. Dzięki działaniu moczopędnemu oczyszcza organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii. Działanie diuretyczne i ogólnie odtruwające jest wykorzystywane w terapii przewlekłych chorób metabolicznych, np. w reumatyzmie, dnie moczanowej i niektórych dermatozach (egzemy, łuszczyca). Ziele znalazło też zastosowanie w leczeniu niektórych chorób serca przebiegających z obrzękami oraz jako lek uzupełniający w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi. Wskazane jest w miażdżycy, osłabieniu mięśnia sercowego i podwyższonym ciśnieniu krwi. Flawonoidy, a głównie rutyna, uszczelniają śródbłonek włosowatych naczyń krwionośnych, dlatego też ziele bratka może być stosowane w przypadku kruchości naczyń krwionośnych, czy też przy wylewach podskórnych, tzw. pajączkach. Saponiny zawarte w bratku mają działanie wykrztuśne, stąd stosowane jest w chorobach dróg oddechowych, takich jak nieżyty oskrzeli czy suchy kaszel – również w połączeniu z innymi ziołami.

Proszę się zalogować aby móc zostawić komentarz

FIOŁEK TRÓJBARWNY ZIELE (BRATEK) 500G.

Biolander