Jesteś tutaj: » » MBIRI Mirra, mira, Myrrha – żywica- 70 g

MBIRI Mirra, mira, Myrrha – żywica- 70 g

Waga: 70g Certyfikaty: Cena:
Producent: MBIRI
numer katalogowy: MB0006
ocena klientów:
61.00
Dostępność: Towar na magazynie
Wysyłamy w 24h
Cena dostawy: od 9,50 zł
zapoznaj się z kosztami dostawy
Produkt fabrycznie nowy
1 szt.
1 szt. 2 szt. 3 szt. 4 szt.. 5 szt. 6 szt. 7 szt.

Mbiri Namibian Myrrh Resin - żywica ta jest dziko zbierana przez kobiety Himba na pustyni Namibii. W porze suchej w Namibii roślina Commiphora Wildii w naturalny sposób wydala tę żywicę. Kobiety Himba od wieków są używane jako główny składnik ich tradycyjnych perfum.

Tradycyjny zapach kobiet Himba Namibska mirra (Commiphora Wildii), żywica ciernistego, krzewiastego drzewa, jest tradycyjnie dziko zbierana przez kobiety z plemienia Himba w północno-zachodniej Namibii (Kaokoland). Zbiór tej żywicy jest zrównoważony, ponieważ zbierana jest tylko naturalnie wydalana żywica. W porze suchej roślina naturalnie wydala tę cenną bursztynową żywicę „Omumbiri”. Kobiety Himba od stuleci stosują żywicę jako składnik swoich perfum, zmieszaną z ochrą jako krem ​​do ciała i oczywiście jako żywicę do palenia. Żywiczno-owocowy zapach ogromu Namibii, po zapaleniu żywicy uwalnia się olejek eteryczny i przyjemny zapach. „Omumbiri” to orzeźwiająca i relaksująca nuta serca. Aromat jest cudownie żywiczny i świeży, miękki, balsamiczny i lekko korzenny.

Zapach Namibii Commiphora wildii jest łagodniejszy i mniej gorzki niż Commiphora mirra. Bezpieczny dochód, pozwalający na samodzielne życie Kobiety Himba zbierają teraz komercyjnie żywicę „Omumbiri” i otrzymują wynagrodzenie za każdy zebrany kilogram. Żywica trafia do zakładu przetwórczego w Opuwie, który jest własnością lokalnych społeczności. Tam żywica jest przetwarzana na kadzidło lub destylowana parą w celu uzyskania olejku eterycznego. Kupujemy żywicę i olejki eteryczne bezpośrednio z fabryki. Nasza wysokiej jakości żywica do wędzenia Omumbiri jest zbierana na wolności, wybierana ręcznie, a następnie ręcznie przez nas napełniana i etykietowana. Kawałki mają różne rozmiary i są częściowo sklejone. Kolor żywicy waha się od jasnożółtego, pomarańczowego, bursztynowego do brązowego. Jaśniejsze kawałki mają świeższy zapach i szybciej kruszą się po wyschnięciu. Ciemniejsze kawałki są mocniejsze, ich zapach jest głębszy i bardziej zróżnicowany.

Palenie Tradycja palenia przyszła do Europy przed wiekami z Orientu. Zapachy, pierwotnie używane głównie przy okazjach religijnych, są obecnie używane do relaksu, medytacji, odpoczynku, zasypiania i innych celów zmysłowych. Palenie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, a zioła i składniki używane do wędzenia mogą mieć działanie lecznicze, oczyszczające. Mirra była tradycyjnie używana głównie razem z kadzidłem.

Ta żywica może być podgrzewana i wędzona, aby uwolnić wspaniały zapach pustyni Namib. W aromaterapii mirra z Namibii dodaje wewnętrznej siły i sprzyja uspokojeniu i równowadze. Pomaga przy apatii, poprawia nastrój, dodaje optymizmu i pewności siebie. Mirra z Namibii działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, uspokajająco i relaksująco. Możliwe zastosowania: Medytacja, joga i rytuały duchowe Zapach pokoju Relaks i refleksja Ostrzeżenia: Nie nadaje się do spożycia. Używać z dala od materiałów łatwopalnych i nie pozwalać na spalanie bez nadzoru. Trzymaj z dala od dzieci i zwierząt. Używaj tylko w kadzielnicach przeznaczonych do tego celu.

Profil zapachowy: Środkowa nuta serca do górnej nuty Lekko pikantny z cytrusową nutą Miększa niż Commiphora Myrrha Miękkie w górnej nucie i może być używane wszędzie tam, gdzie potrzebne jest kadzidło lub mirra. Mirra z Namibii jest bardziej subtelna i delikatniejsza niż tradycyjna mirra i kadzidło. Ma zaokrąglone balsamiczne odcienie. Pieprzne zadymienie Tworzy uspokajający, medytacyjny efekt.

Proszę się zalogować aby móc zostawić komentarz

Commiphora Wildii (nambijska mirra)

Biolander