Jesteś tutaj: » » MBIRI Mirra, mira, Myrrha – żywica- 70 g

MBIRI Mirra, mira, Myrrha – żywica- 70 g

Waga: 70g Certyfikaty: Cena:
Producent: MBIRI
numer katalogowy: MB0006
ocena klientów:
61.00
Dostępność: Towar na magazynie
Wysyłamy w 24h
Cena dostawy: od 9,50 zł
zapoznaj się z kosztami dostawy
Produkt fabrycznie nowy
1 szt.
1 szt. 2 szt. 3 szt. 4 szt.. 5 szt. 6 szt. 7 szt.

Mbiri Namibian Myrrh Resin - żywica, dziko zbierana przez kobiety Himba na pustyni w Namibii. W porze suchej ta roślina ''Commiphora Wildii'' w naturalny sposób wydala żywicę. Kobiety Himba od stuleci stosują żywicę jako składnik swoich perfum, mieszają ją z ochrą i wykorzystują jako krem ​​do ciała oraz żywicę do palenia.

Po zapaleniu żywicy uwalnia się olejek eteryczny i przyjemny zapach. „Omumbiri” to orzeźwiająca i relaksująca nuta serca. Aromat jest cudownie żywiczny i świeży, miękki, balsamiczny i lekko korzenny.

Zapach Commiphora wildii jest łagodniejszy i mniej gorzki niż Commiphora mirra. Kolor żywicy waha się od jasnożółtego, pomarańczowego, bursztynowego do brązowego. Jaśniejsze kawałki mają świeższy zapach i szybciej kruszą się po wyschnięciu. Ciemniejsze kawałki są mocniejsze, ich zapach jest głębszy i bardziej zróżnicowany.

Palenie żywic pierwotnie odbywało się głównie przy okazjach religijnych. Dziś używa się ich dla relaksu, medytacji, odpoczynku, zasypiania i innych celów zmysłowych. Palenie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, a zioła i składniki używane do palenia mogą mieć działanie lecznicze, oczyszczające.

Mirra była tradycyjnie używana głównie razem z kadzidłem.

W aromaterapii mirra z Namibii dodaje wewnętrznej siły i sprzyja uspokojeniu i równowadze. Pomaga przy apatii, poprawia nastrój, dodaje optymizmu i pewności siebie. Mirra z Namibii działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, uspokajająco i relaksująco.

Możliwe zastosowania: medytacja, joga i rytuały duchowe, dla relaksu i refleksji.

Ostrzeżenia: Nie nadaje się do spożycia. Używać z dala od materiałów łatwopalnych i nie pozwalać na spalanie bez nadzoru. Trzymaj z dala od dzieci i zwierząt. Używaj tylko w kadzielnicach przeznaczonych do tego celu.

Profil zapachowy: środkowa nuta serca do górnej nuty, lekko pikantny z cytrusową nutą, łagodniejsza niż Commiphora Myrrha. Może być używane wszędzie tam, gdzie potrzebne jest kadzidło lub mirra.

Mirra z Namibii jest bardziej subtelna i delikatniejsza niż tradycyjna mirra i kadzidło.

Proszę się zalogować aby móc zostawić komentarz

Commiphora Wildii (nambijska mirra).

Biolander