Jesteś tutaj: » biolander.com » Certyfikaty

Certyfikaty

Cosmebio logo niebieskie: min. 95% składników są naturalne lub pochodzenia naturalnego, min. 50% składników roślinnych są ekologiczne, min. 5% gotowego produktu składniki są ekologiczne.

 

SKAL ECO Coraz więcej producentów przekonuje, że ich produkty są ekologiczne. Jedynym sposobem, aby mieć pewność, że produkt jest w ekologiczny jest spojrzenie na etykietę na opakowaniu. W Holandii jest etykieta EKO. Przypisywanie etykiecie produktu gwarantuje jego biologiczne pochodzenie. Skal jest jedyną Międzynarodową Organizacją niezależną, która kontroluje produkcje ekologiczną w Holandii, która moze wyrazić zgodę na stosowanie znaku EKO. W celu uzyskania zgody wszystkich producentów, rolników ekologicznych oraz przetwórców są stale monitorowane i kontrolowane przez organy nadzoru Skal. Dzięki tym drakońskim środkom kontroli i nadzoru, jakość i pochodzenie wszystkich produktów biologicznych EKO są absolutnie gwarantowane. Skal jest jednostką Holenderskiego Ministerstwa Rolnictwa, Środowiska i Rybołówstwa. Sateré Mawé" Fair Trade Dla uczciwego handlu, odbudowy i udziału w rozwoju lokalnego i ochrony środowiska w Amazonii.

 

FOREST GARDEN PRODUCTS powstala w październiku 1997 roku w wyniku współpracy między Centrum Badań Neosynthesis (Mirahawatte, Sri Lanka), Counterpart International Inc (Washington, DC, USA) i odpowiednikiem w Filipinach (Cebu City, Filipiny). Grupa ta działa na międzynarodowych świadectwach w Amazonii, Kolumbii, Kostaryki, Meksyku, Azji (Sri Lanka, Filipiny, Nowa Gwinea), a także w USA, Kanadzie, Australii, Holandii. Jej akcja ma na celu: wspieranie odnowy roślinności na ziemi bezleśnej lub zdegradowanej, wzrost zamożności lokalnej, poprawy wydajności i zmniejszenia erozji gleby, poprawy warunków życia ludności w odniesieniu do miejscowej ludności ich ojczystych siedlisk oraz dzikiej fauny i flory, stabilizacji lub odwrócenia ciągu wylesiania, przekształcenia produkcji chemicznej na produkcję opartą w naturalnych i ekologicznych składnikach, rozwój produktów "Forest Garden", na rynku o wysokiej jakości składników.

 

PALMARES COSMETIQUES Jak dobrać kosmetyki? Jakie są najbardziej skuteczne, bardzo przyjemne, najbezpieczniejsze ... najtańsze? Jak uniknąć podrażnienia, alergii, braku tolerancji? W 2009 wydanie PALMARES COSMETIQUES, ponad 3300 produktów z ponad 250 marek zostały zbadane pod mikroskopem we wszystkich jego aspektach. Wybór połączenia bezpieczeństwa, skuteczności i przyjemności dla całej rodziny i wszystkich grup wiekowych! Dla dzieci, do pielęgnacji włosów, żele pod prysznic, kosmetyki, produkty odchudzające, dla mężczyzn, maseczki, mydła i dezodoranty, anti-aging, kremy z filtrem przeciwsłonecznym, etc. W skład niezależnego Jury wchodzili experci: Laurence Coiffard, kosmetyczka i nauczyciel naukowy, profesor w LPIC, Pracownia przemysłowa Farmacja i Kosmetyki, Wydział Farmaceutyczny (University of Nantes). Celine Couteau, kosmetyczka i nauczyciel naukowy, jest profesorem w LPIC. Dr Marie-Pierre Sylvestre-Hill, specjalista dermatolog, członek Francuskiego Towarzystwa Kosmetyki, liberalnej praktyki w Nicei. Marie-France Nachtrab, estetyk, przeszkolony w Niemczech, prowadzi Instytut Peausitive w Paryżu. Armel Laura, doktor farmacji posiada dyplom kosmetyczki. George Bacon, fryzjer sławy projektant, założyciel Coiffure et Nature, salon nowej koncepcji zasadniczo zamienił na świat roślin. Alepia została Laureatem nagrody " Palmares 2009 Cosmétiques""Najlepsze produkty do pielęgnacji, które można kupować ze 100% zaufaniem".

 

CHARTE ALEPIA Marka Alepia gwarantuje, że ich produkty nie zawierają: SLS, Parabenów, PEG, EDTA (EthyleneDiamineTetraacetic Acid), Formaldehydów, Ftalanów, Nie są testowane na zwierzętach.

 

Recykling, recyklizacja (ang. recycling) - jedna z kompleksowych metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. Według ustawy o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001 roku (Dz. U. z 2001 r. Nr 62, poz. 628) pod pojęciem recyklingu "rozumie się taki odzysk, który polega na powtórnym przetwarzaniu substancji lub materiałów zawartych w odpadach w procesie produkcyjnym w celu uzyskania substancji lub materiału o przeznaczeniu pierwotnym lub o innym przeznaczeniu, w tym też recykling organiczny, z wyjątkiem odzysku energii." Zasadą działania recyklingu jest maksymalizacja ponownego wykorzystania tych samych materiałów, z uwzględnieniem minimalizacji nakładów na ich przetworzenie, przez co chronione są surowce naturalne, które służą do ich wytworzenia oraz surowce służące do ich późniejszego przetworzenia. Recykling odbywa się w dwóch obszarach: produkowania dóbr oraz późniejszego powstawania z nich odpadów. Założenia recyklingu zakładają wymuszanie odpowiednich postaw producentów dóbr, sprzyjających produkcji materiałów jak najbardziej odzyskiwalnych oraz tworzenie odpowiednich zachowań u odbiorców tych dóbr. Recykling jest systemem organizacji obiegu materiałów, które mogą być wielokrotnie przetwarzane. W skład systemu wchodzą elementy: * właściwa polityka ustawodawcza państwa sprzyjająca recyklingowi, * rozwój technologii przetwarzania odpadów, przede wszystkim w celu wykorzystania jak największej ich części, * projektowanie dóbr z możliwie najszerszym wykorzystaniem w nich materiałów podatnych na recykling, * projektowanie dóbr możliwie jednorodnych materiałowo, co upraszcza ich późniejszy demontaż i segregację odpadów. * projektowanie dóbr będących połączeniem różnych materiałów w taki sposób, aby ich późniejsze rozdzielenie na elementy zbudowane z jednorodnych materiałów było maksymalnie ułatwione, * projektowanie dóbr w taki sposób, aby jak najwięcej ich części składowych nadawało się do powtórnego wykorzystania bez przetwarzania lub przy minimalnych nakładach na doprowadzenie do postaci pełnowartościowej, * system oznaczania zarówno opakowań produktów, jak i elementów składowych tych produktów, w celu ułatwienia rozpoznawania i segregacji odpadów. * edukacja proekologiczna społeczeństwa oraz promowanie i organizacja zachowań proekologicznych, * logistyka sortowania, gromadzenia i odbioru zużytych dóbr oraz ich elementów składowych, * przetwarzanie (uprzednio przygotowanych) odpadów i odzyskiwanie z nich surowców.

 

BDIH, zrzeszenie niemieckich firm przemysłowych i handlowych, zajmujących się produkcją naturalnych preparatów leczniczych, towarów pochodzenia naturalnego oraz naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Zrzeszenie powstało jesienią 1996 roku. Skąd pomysł stworzenia BDHI? W początkach lat 90 wiele nowych firm "pod płaszczykiem eco" chciało wykorzystać istniejący trend na kosmetyki naturalne. BDHI jako pierwsze w Niemczech wyznaczyło kryteria jakościowe dla tego typu produktów. Kwalifikują one przynależność m.in. produktów kosmetycznych do kosmetyki naturalnej, do kosmetyki "bio". Zrzeszenie to przeprowadza także regularną ich kontrolę. Do produkcji kosmetyków naturalnych można, lecz tylko z ograniczeniem, stosować takie surowce, jak np. emulgatory i tensydy uzyskiwane metodą fizyczną lub bio-technologiczną z następujących substancji naturalnych: tłuszcze, oleje i wosk, lecytyna, lanolina, sacharydy, proteiny i lipoproteiny, poza tym nie stosuje się żadnych syntetycznych barwników, syntetycznych substancji zapachowych, silikonu, parafiny i żadnych produktów pochodzących z ropy naftowej. Tylko nieliczne firmy zakwalifikowały się od samego początku do posiadania jakościowego znaku BDIH. Znak ten widoczny jest na każdym opakowaniu i jest on gwarancją kontrolowanego czysto biologicznego produktu kosmetycznego. Pełny tekst: "Kontrola w kosmetyce naturalnej według BDIH" znajdziecie Państwo w Internecie w języku niemieckim pod adresem: www.kontrollierte-naturkosmetik.de

 

AIAB BIO ECO Specyfikacja Cosmetics Bio AIAB została przygotowana przez: Włoskie Stowarzyszenie na rzecz rolnictwa ekologicznego (AIAB). Cele specyfikacji: Pozostać w zakresie pielęgnacji ciała przy użyciu produktów o niskim oddziaływaniu na środowisko i możliwości ochrony zdrowia konsumentów. Spełnienia oczekiwań konsumenta poprzez właściwe określenie, przejrzyste i kompletne Cosmetics Bio Ecology. Ekologiczne kosmetyki AIAB zapewniają: brak materiałów wątpliwych w produktach ekologicznych, tak samo w opakowaniach produktu. Brak surowców "wysokiego ryzyka", czyli alergenów, substancji drażniących lub uznanych za szkodliwe dla zdrowia człowieka. Ograniczenie oddziaływania na środowisko z powodu nadmiernej ilości opakowań (opakowań jednostkowych) lub nie nadających się do recyklingu. Zachęcamy do opakowań z odnawialnych surowców, materiałów do recyklingu. Ekologiczne kosmetyki AIAB uzyskuje się dzięki poszanowaniu negatywnej listy substancji zakazanych, bez użycia GMO, bez korzystania z testów na zwierzętach, bez użycia promieniowania jonizującego, z wykorzystaniem podstawowych produktów rolnych i zwierząt gospodarskich z rolnictwa ekologicznego. Etykieta musi zawierać wystarczającą ilość informacji, aby pomóc konsumentom zrozumieć, co to jest za składnik. Jeżeli wyjaśnienie nie może byc na etykiecie, powinna ona sie znajdować w materiałach informacyjnych (ulotki, broszury).

 

NATURE & PROGRES: zgodnie z Kartą, N & P, nie zawiera składników pochodzenia petrochemicznego, perfum i barwników pochodzących z syntezy, brak testów na zwierzętach, bez parabenów, barwników, PEG, silikonów. Perfumowane 100% ojejkami eterycznymi Bio. ANIMAL NON TESTED Nie są testowane na zwierzętach, logo wskazuje, że produkt ekologiczny nie był testowany na zwierzętach.

 

UK SOIL ASSOCIATION to symbol ekologiczny, ktory daje ci pewność, że żywność została wyprodukowana zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie dobrostanu zwierząt i ochrony środowiska. Jesteśmy niezależną organizacją charytatywną i naszym celem jest promowanie produtktów o najwyższych standardach ekologicznych. Nasze standardy obejmują produkty spożywcze, produkty dla zdrowia i urody, odzież i tekstylia, produkty ogrodnicze jak komposty, drewno i produkty z drewna, etyczny handel.

 

Cosmebio logo Zielone: min.95% składników są naturalne lub pochodzenia naturalnego, min. 95% składników roślinnych są ekologiczne, min.10% gotowego produktu składniki są ekologiczne.

ECOCERT jest oficjalnie uznaną instytucją dokonującą kontroli i wydającą świadectwa weryfikujące dostosowanie produktów ekologicznych do wymogów stawianych takim produktom w Europie, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Jest instytucją akredytowaną przez COFRAC, USDA i MAFF. Znak ECOCERT jest jednym z głównych znaków potwierdzających czystość ekologiczną , cieszącym się reputacją i zaufaniem zarówno wśród konsumentów, jak i producentów towarów naturalnych. ECOCERT ma swe przedstawicielstwa we Francji, Niemczech, Belgi, Włoszech, Portugalii i Hiszpanii, powołane do wydawania świadectw i prowadzenia kontroli nad firmami europejskimi. Aktualnie ECOCERT wykonuje również usługi w zakresie kontrolowania i wystawiania świadectw w około 70 krajach poza Unią Europejską, na wszystkich kontynentach. Usługi w zakresie kontrolowania i wystawiania świadectw wykonywane przez ECOCERT służą budowaniu zaufania niezbędnego dla rozwoju rynku towarów ekologicznych. Znakiem "ekologiczne i biologiczne kosmetyki" mogą być oznakowane produkty, w których ilść stosowanych surowców pochodzenia naturalnego wynosi przynajmniej 95%, z których również przynajmniej 95% musi pochodzić z upraw biologicznych. Określeniem "biologiczny kosmetyk" są opatrzone produkty, których surowce naturalne pochodzące z biologicznych upraw stanowią przanajmniej 50%. Pozostałe kryteria stosowane przy kontroli obu klas produktów: * zakaz stosowania surowców (roślinnych, jak i zwierzęcych) modyfikowanych genetycznie * surowce pochodzenia zwierzęcego uzyskiwane tylko ze zwierząt żywych (np.mleko, miód) * zakaz testowania produktu końcowego na zwierzętach * rezygnacja z syntetycznych substancji zapachowych i barwiących * zakaz stosowania sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej * jako konserwanty dozwolone są m. in. następujące substancje: kwas benzoesowy, kwas mrówkowy, kwas sorbinowy, salicylowy i ich sole * w celu odkażenia surowców do produkcji kosmetyku, jak i produktu końcowego, rezygnacja z radioaktywnego naświetlania. Ecocert nadała dotychczas certyfikat około 1100 kosmetyków pochodzących od 80 producentów, z czego większość pochodzi z Francji.