Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » Olej jojoba dla dzieci i niemowląt

Olej jojoba dla dzieci i niemowląt

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

Każda mama ponad wszystko ceni sobie zdrowie i bezpieczeństwo swojego dziecka. Cokolwiek robi zawsze stara się wybierać produkty według niej najbardziej odpowiednie. Zdarza się jednak, że zaufanie reklamom prowadzi często do niezamierzonych efektów, jak np. w przypadku kosmetyków: podrażnienia, zaczerwienienia itp. O ile dorosły człowiek jest w stanie znieść takie przykre skutki oboczne, to dla maleństwa jest prawdziwa tortura - płacz, niespokojność i nerwowość, która po pewnym z bezsilności towarzyszy także i mamie. Dlatego nie warto kierować się uśmiechniętym bobasem z reklamy, tylko zaufać naturze. Jednym z podstawowych kosmetyków maluszka jest oliwa. Wśród oferowanych na rynku jest ogromna ilość, które zawierają w składzie chemiczne konserwanty a także sztuczne aromaty. Małe dziecko nie potrzebuje perfumowanych kosmetyków, dlatego my proponujemy olej jojoba marki Alepia. Spójrz na swoją oliwkę do niemowląt, którą masz w domu - też ma tylko jeden składnik? http://biolander.com/alepia-olej-jojoba-bio/ Składniki INCI: Simmondsia Chinensis Oil (100% czysty olej jojoba tłoczony metodą na zimno, bez rozpuszczalników i konserwantów, certyfikowany przez ECOCERT SAS ).

 

Zastosowanie oleju jojoba dla dzieci i niemowląt:

Do kąpieli - wystarczy dodać ok 20 pompek oleju do wanienki wypełnionej wodą o temperaturze około 37 ̊C

Do nawilżania skóry - nanieść niewielką ilość oleju na jeszcze wilgotną skórę tuż po kąpieli i delikatnie osusz ręcznikiem.

Do masażu - Masaż jest bardzo ważny gdyż pomaga uspokoić dziecko, odprężyć i zrelaksować. Doskonale też wzmacnia więź rodzica z niemowlęciem. Masaż wspiera też rozwój emocjonalny dziecka, przynosi ulgę w kolce i zaparciach a także ma bardzo korzystny wpływ na stan skóry maluszka.

Jak wykonać prawidłowy masaż niemowlęcia?

Aby wykonać masaż dziecko musi być wypoczęte i pogodne. Nigdy nie masujemy gdy dziecko płacze lub jest senne. W czasie masażu należy dotykać dziecka w sposób bardzo delikatny sposób używając do tego celu oleju.

Masaż zawsze należy rozpocząć od stópek dziecka, delikatnie uciskając każdy paluszek. Następnie przesuwamy się ku górze, zataczamy kółeczka wokół kostek, delikatnie masujemy łydki dziecka, pośladki,

Plecy masujemy otwartymi dłońmi w różnych wariantach - z góry na dół, w poprzek, wykonując ruchy spiralne.

Masaż brzuszka szczególnie ważny jest u dzieci cierpiących na koli i zaparcia. Ruchy wykonujemy okrężne zawsze są zgodne z ruchem wskazówek zegara.

Masaż klatki piersiowej - ruchy prowadzimy od środka klatki piersiowej na zewnątrz, skośnie z jednej strony na drugą, są rytmiczne, ale delikatne i rozciągające.

Na koniec masujemy ramiona - uciskamy, zataczamy kółeczka i dochodzimy do dłoni.

Leczenie ciemieniuchy - czyli zmiany skórne (łuski) występujące na główce u niemowląt już od 3-6 tygodnia życia. Mimo, że nie jest to choroba warto odpowiednio o nią zadbać, gdyż nieodpowiednia pielęgnacja doprowadzi do “narastania” ciemieniuchy. Olej jojoba jest w tym wypadku idealny gdyż rozpuszcza sebum i ułatwia jego usunięcie, zmniejsza też jego produkcję, normalizuje pracę gruczołów łojowych, sprawia, że cebulki włosów mogą oddychać. Naskórek niemowlaka szybko się zagoi, a włosy będą po nim rosły zdrowsze. Wystarczy nakładać olejek na główkę 30 minut przed kąpielą. Następnie wyczesać łuski szczoteczką z miękkiego włosia i wykąpać dziecko dokładnie myjąc główkę.