Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » OLEJ MARULA

OLEJ MARULA

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

Olej Marula

Olej marula jest zbierany w północno-środkowych regionach Namibii. Owoce drzewa marula są tradycyjnie używane przez ludność Oshivambo do produkcji soku, piwa i oleju, a kobiety zbierają głównie owoce maruli. Kobiety zbierające i zbierające owoce maruli są członkami spółdzielni o nazwie Eudafano Women's Co-operative (ERZ). Olejek marula pozyskiwany jest z pestek owoców. Owoce są zbierane, a jądro ekstrahowane przez kobiety. Ziarna są następnie przewożone do fabryki EWC w Ondangwa, gdzie są przetwarzane przez tłoczenie na zimno w celu uzyskania oleju. Olejek marula jest bogaty w kwas linolowy, przeciwutleniacze i kwas oleinowy, które są niezbędne dla zachowania zdrowej skóry. Olejek łatwo wchłania się w skórę i naturalnie zmiękcza, odżywia i rewitalizuje.

Olej z nasion melona Kalahari

Olej z nasion melona Kalahari pochodzi z nasion melona Kalahari (citrullus lanatus), znanego również jako melon Tsamma lub dziki arbuz. Owoce są również dziko zbierane przez członkinie Spółdzielni Kobiet Eudafano. Ta ropa jest również przetwarzana w należącej do gminy fabryce w Ondangwa. Kalahari Melon jest doskonałym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6, a dodatkowo zapewnia wysoką zawartość fitosteroli. Bogaty żółty olej z nasion melona Kalahari był tradycyjnie używany w Afryce Południowej jako środek nawilżający i źródło pożywienia.

Olejek eteryczny z mirry z Namibii

W okresach ekstremalnych suszy roślina Commiphora wildii w naturalny sposób wydziela cenną żywicę w kolorze bursztynu. Ta żywica jest destylowana parą wodną w celu ekstrakcji olejku eterycznego. Kobiety Himba z Kaokoland dziko zbierają żywicę i używają jej jako składnika swoich tradycyjnych perfum. Obecnie kobiety komercyjnie zbierają „Omumbiri” i otrzymują wynagrodzenie za zebrany kilogram. Żywica trafia do zakładu przetwórczego w Opuwie, który jest własnością okolicznych konserwatorów. „Omumbiri” to podnosząca na duchu i relaksująca nuta serca. Aromat jest świeży, gładki i lekko korzenny. Uważa się, że mirra z Namibii może działać antybakteryjnie, przeciwzapalnie i uspokajająco lub relaksująco.