Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » Olej z zarodków kukurydzy – Maydis Embryonis Oleum.

Olej z zarodków kukurydzy – Maydis Embryonis Oleum.

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

Olej z zarodków kukurydzy – Maydis Embryonis Oleum uzyskiwany z zarodków kukurydzy Zea mays L. (Gramineae = Poaceae) zawiera kwas linolowy (do 60%), oleinowy (25-35%), palmitynowy (9-20%), gamma-tokoferol, alfa-, beta- i gamma-sitosterole, kampesterol; karotenoidy.

Olej z zarodków kukurydzy zastosowany na skórę działa ochronnie, odżywczo, uelastyczniająco i stabilizująco na strukturę włókien kolagenowych i elastylowych. Opóźnia procesy starzenia skóry. Wzmaga naskórnikowanie. Po podaniu doustnym wpływa przeciwzapalnie na tkankę nabłonkową przewodu pokarmowego, pobudzająco na procesy regeneracyjne, żółciopędnie i immunostymulująco. Podobnie jak olej rokitnikowy wzmaga gojenie ran i owrzodzeń.

W lecznictwie stosowany jako antiprostaticum, bowiem blokuje wpływ androgenów na gruczoł krokowy. Z uwagi na dużą zawartość kwasu linolowego wykazuje właściwości ochronne na miąższ wątroby, lipotropowe i przeciwmiażdżycowe.

Zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepów i zawałów. Stabilizuje strukturę naczyń krwionośnych (szczególnie po skojarzeniu z ziołami flawonoidowymi i krzemionkowymi oraz z ruszczykiem – Ruscus). Sprzyja regeneracji hepatocytów.

Olej z zarodków kukurydzy w połączeniu z Balsamem Szostakowskiego (od 10 do 20%) i olejem rokitnikowym (5-15%) oraz niewielką ilością tlenku cynku (do 3%) przyspiesza gojenie ran, oparzeń, łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry, leczy odleżyny, odmrożenia i odparzenia. Przy infekcjach skóry lub zagrożeniach zakażeniem skóry – do tej mieszaniny proponuję jeszcze dodać olejek herbaciany, kanuka, majerankowy lub cedrowy (0,5-1%).

https://rozanski.li/4862/olej-z-zarodkw-kukurydzy-maydis-embryonis-oleum/