Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » Oleje Alepia w codziennej pielęgnacji

Oleje Alepia w codziennej pielęgnacji

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

Od kilku lat oleje zyskują na popularności. Szczególnie znany jest arganowy, który w minimalnych ilościach dodawany jest do bardzo wielu produktów. Jednak jego jakość i ilość w danym kosmetyku wzbudza poważne wątpliwości. Nieuczciwi producenci wykorzystują niewiedzę konsumentów i manipulują już samą nazwą kosmetyku, gdzie słowo olej jest najważniejsze. Śladowe ilości i czasami nie najlepsza jakość sprzedawanych olei to dość częste zjawisko. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór olei, pewność że są bezpieczne, w pełni naturalne. Tylko takie - naturalne oleje mają tę przewagę nad zwykłymi kremami, że po pierwsze: są pozbawione konserwantów, a po drugie ich działanie jest znane i sprawdzone od stuleci. Wykorzystywanie olei w kosmetyce nie jest niczym nowym. O ich cudownych właściwościach wiedziano już w starożytnym Egipcie. Już wtedy pozyskiwano oliwę z oliwek i smarowano całe ciało chroniąc je przed wysuszeniem

Oleje marki Alepia są najwyższej jakości, gdyż produkuje się je ze szczególną dbałością i starannością. Są to oleje zimno tłoczone przez co zachowują wszystkie cenne witaminy. Wszystkie posiadają certyfikat ECOCERT, który jest oficjalnie uznaną instytucją dokonującą kontroli i wydającą świadectwa weryfikujące dostosowanie produktów ekologicznych do wymogów stawianych takim produktom w Europie, Japonii i Stanach Zjednoczonych.

Oleje te są bardzo uniwersalne i wielofunkcyjne – można je stosować w pielęgnacji twarzy, ciała, włosów. Są łatwo przyswajalne i dobrze tolerowane przez skórę. Oleje tworzą na skórze zabezpieczający film, dzięki czemu wzmacniają barierę ochronną. Zapewniają skórze odpowiednie nawilżenie, napięcie i jędrność, mają także zdolności wygładzające. Niektóre z nich mają zdolność przenikania do skóry właściwej, gdzie aktywują jej funkcje regeneracyjne.

Obecnie w ofercie są:

Olej ze słodkich migdałów

Olej z pestek granatów

Olej z róży rdzawej

Olej z opuncji figowej

Olej Jojoba

Olej Bhringraj

Olej rycynowy

Olej Alma

Olej Nigella Syria

Olej Alep Oliwka 90%

Olej Arganowy

Olej Arganowy z olejkiem jaśminowym

Olej Arganowy z olejkiem Neroli

Olej Arganowy z olejkiem różanym

Olej Wspaniały: Opuncja Figowa, Argan, Nigella, Róża Damasceńska

Nie bez znaczenia w gabinetach kosmetycznych i instytutach SPA większość zabiegów wykonuje się z użyciem różnych olei – stanowią one dodatek do masek, peelingów, kąpieli, ale też są wykorzystywane w rytuałach relaksacyjnych, m.in. w masażach.

Oleje w codziennej pielęgnacji: zwiększają jędrność, elastyczność, miękkość regenerują skórę, posiadają właściwości antystarzeniowe; leczą, koją wszelkie choroby skórne chronią delikatną skórę nadwrażliwą, często stosowane są w pielęgnacji niemowląt;

JAK W EKSKLUZYWNYM SALONIE SPA

Oleje możemy nakładać na twarz bezpośrednio w czystej formie, jednak wcześniej skórę należy odpowiednio przygotować. Skóra musi być zwilżona i rozgrzana. W tym celu moczymy ręczniczek w dość ciepłej, ale nie gorącej wodzie i przykładamy go do twarzy. Dopiero gdy twarz się rozgrzeje, delikatnie, kolistymi ruchami nakładamy olejek. Następnie znowu nakładamy ogrzany ręcznik i trzymamy go na twarzy tak długo, aż stanie się zimny. Czynność tą możemy wykonywać kilka razy. Na koniec aby zamknąć pory delikatnie pryskamy twarz zimną wodą.

Ciekawostką jest że olejowanie sprawdza się przy każdym rodzaju skóry: suchej, tłustej, mieszanej, atopowej, trądzikowej z wyjątkiem cery naczyniowej, bo naczynka robią się wyraźniejsze i mogą popękać.

Oleje też można dodać do ulubionego kremu, serum lub dodawać do wszelkich maseczek.

Najbardziej popularny jest olej Arganowy, który chroni skórę przed agresywnymi warunkami zewnętrznymi (słońce, zimno, wiatr, zanieczyszczenia..) Jest wyjątkowo bogaty w Omega3 i wit. C i E. To potężny anty-oxydant, który opóźnia procesy starzenia się skóry niszcząc wolne rodniki. Działa odżywczo na skórę, odnawia film hydrolipidowy. Dzięki jego lekkiej strukturze szybko i głęboko przenika w głąb skóry odżywiając i dodając jej elastyczności i gładkości. Olej Argan może zastąpic z wielkim powodzeniem wasz krem przeciwzmarszczkowy na dzień jak i na noc.

Jaki olejek wybrać? Skóra tłusta: olej jojoba, olej wspaniały Skóra trądzikowa: olej nigella, olej wspaniały Skóra normalna: ze słodkich migdałów, z pestek granatu, olej wspaniały Skóra dojrzała i sucha: arganowy, z pestek granatów, z opuncji figowej, z róży rdzawej, olej wspaniały, olej Alep Oliwka 90% Skóra naczynkowa: olej wspaniały Pielęgnacja włosów: Olej Bhringraj, rycynowy, amla, arganowy Ujędrnianie biustu: olej z opuncji figowej, olej ze słodkich migdałów

Oleje możemy stosować na całe ciało, najlepiej nakładając go bezpośrednio po kąpieli na wilgotną skórę. Regenerują i wzmacniają naturalną barierę hydrolipidową skóry zwłaszcza w przypadku cery wrażliwej, alergicznej oraz suchej.

PIELĘGNACJA WŁOSÓW – czyli olejowanie, to także żadna nowość. Już od dawien dawna Arabki i Hinduski właśnie tą metodą dbały o włosy dzięki czemu miały tak piękne, lśniące i długie.

Olejowanie włosów to bardzo prosta i łatwa czynność polegająca na rozprowadzaniu oleju (około jedną płaską łyżeczkę) na całych włosach lub jedynie na samych końcówkach. Dodatkowo aby wzmocnić działanie olej głowę należy owinąć foliowym czepkiem a następnie ręcznikiem. Pozostawiamy włosy na działanie oleju od 1 do 3 godzin. Po tym czasie spłukujemy włosy ciepłą wodą po czym dokładnie 2, 3 razy myjemy włosy szamponem. Powtarzamy to nie częściej niż raz w tygodniu. Po takim zabiegu włosy są wyraźnie zregenerowane, wzmocnione, dogłębnie nawilżone i odżywione. Metoda ta nie tylko nadaje włosom miękkość i połysk, ale ułatwia rozczesywanie i zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ważne jest, że efekt ten nie jest chwilowy, gdyż systematyczne olejowanie włosów daje długotrwałe rezultaty.

Podsumowując - olejami możemy myć twarz, dodawać do kąpieli, nakładać na włosy i skórę głowy, zastąpić nimi balsamy do ciała i kremy do twarzy... warto więc wybrać tą metodę pielęgnacji.

http://biolander.com/szukaj?q=ALEPIA+OLEJ