Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » Biolnader ekologiczne i certyfkowane kosmetyki

Biolnader ekologiczne i certyfkowane kosmetyki

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

Biolander to nie tylko sklep – to coś więcej – to filozofia, pasja. Dlatego  wszystkie  oferowane przez nas produkty są najlepszą gwarancją  doskonałej jakości, bo ich wybór nie jest przypadkowy. Aż  95%  oferowanych przez nas produktów posiada certyfikaty Ecocert i Bio.

Kosmetyki, które Państwu proponujemy są w pełni naturalne i bezpieczne a ich skład jest doskonały pod każdym względem. Naszym celem jest propagowanie naturalnych, organicznych kosmetyków a także szerszego - ekologicznego spojrzenia na świat.

U nas nie znajdziecie kosmetyków ekologicznych tylko z nazwy i ze składem nieznanego pochodzenia. Co niestety dość często się zdarza. Ponieważ wielu nieuczciwych sprzedawców po prostu bazuje na niewiedzy konsumentów i mami ich  hasłami  nawiązującymi do natury np. „prosto z natury” czy w „zgodzie z naturą”. A często nadają nawet nazwom przedrostki sugerujące silny związek z ekologią, np. „bio”, „eco”, „natural”. W rzeczywistości okazuje się jednak, że poza nazwą produkt ma  niewiele wspólnego ma z ekologią.

 

Co to jest ECOCERT?

 

Ecocert jest międzynarodowym, niezależnym stowarzyszeniem działającym w zakresie ochrony środowiska. Jego główna siedziba mieści się we Francji. Od 2002 roku Ecocert zajmuje się kontrolowaniem jakości kosmetyków ekologicznych.

Certyfikat  Ecocert po prostu zobowiązuje – nie da się tutaj niczego obejść – produkt musi spełniać określone wymogi i kryteria:

  • 95% surowców musi mieć pochodzenie z upraw ekologicznych
  • Ilość naturalnych surowców użytych do produkcji musi wynosić co najmniej 95%
  • Nie można używać surowców modyfikowanych genetycznie
  • Surowce pochodzenia zwierzęcego mogą być uzyskiwane bez szkody dla zwierząt, jak np. mleko, miód, lanolina
  • Nie wolno testować produktów na zwierzętach
  • Nie można stosować syntetycznych substancji zapachowych i barwiących
  • Nie wolno używać sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej.
  • zakaz używania emulgatorów PEG
  • jako konserwanty dozwolone są m.in. następujące substancje: kwas benzoesowy, kwas mrówkowy, kwas sorbinowy, salicylowy i ich sole
  • zakaz radioaktywnego naświetlania w celu odkażenia surowców lub gotowych kosmetyków.

Jeśli w zakładzie produkcyjnym wytwarzane są również preparaty niecertyfikowane, to ich produkcja powinna odbywać się na innych liniach produkcyjnych.

 

Wybierając kosmetyki naturalne w sposób oczywisty chcemy zrezygnować z chemii, szkodliwych składników dlatego musimy mieć pewność, że to co kupujemy jest rzeczywiście bezpieczne i naturalne.

 

Cosmebio logo Zielone -  produkty opatrzone tym logiem muszą spełniać rygorystyczne wymagania stawiane producentom : min.95% składników są naturalne lub pochodzenia naturalnego, min. 95% składników roślinnych są ekologiczne, 10% całkowitej masy produktu musi być ekologiczna. Certyfikuje tylko francuskich producentów.

Wytworzenie takiego kosmetyku  nie może negatywnie wpływać na środowisko, jego opakowanie musi być biodegradowalne, a sam produkt nie może być testowany na zwierzętach.