Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » Nieznane zastosowanie mydła Aleppo

Nieznane zastosowanie mydła Aleppo

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

Mydła Aleppo znane są ze swoich leczniczych zastosowań.  Dzięki oliwie z oliwek mydła doskonale nawilżają i kontrolują wydzielanie sebum. Natomiast za sprawą oleju laurowego, który znany jest ze swoich właściwości antyseptycznych i przeciwzapalnych mydła te bardzo dobrze regenerują i łagodzą naskórek.  Niezmieniona przez lata i pieczołowicie pielęgnowana technika produkcji, decyduje o jego doskonałości.

JAKIE MYDŁO WYBRAĆ?

Ilość oleju w mydle nie tylko decyduje o jego cenie, ale przede wszystkim o jego działaniu. Mówiąc krótko im więcej oleju laurowego, tym więcej właściwości leczniczych. Dlatego wybierając mydło musimy kierować się stanem naszej skóry.

Dla osób ze zdrową skórą i tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z Aleppo, najodpowiedniejsze będzie to z najmniejszą ilością oleju laurowego czyli  5%.  To wyjątkowo delikatne mydło, przeznaczone jest dla skóry suchej, wrażliwej a także dla delikatnej skóry dzieci i niemowląt. Niewielka ilość oleju laurowego sprawia, że skóra będzie właściwie nawilżona i odżywiona.

Z kolei do codziennej pielęgnacji, najlepiej wybrać mydło 25%  - jest to produkt bardzo uniwersalny i doskonały do każdego rodzaju skóry. Mydła o takim stężeniu nie są traktowane jako preparaty lecznicze, jednak bardzo dobrze nawilżają, oczyszczają, redukują świąd, chronią skórę przed bakteriami bez niepotrzebnego ryzyka przesuszenia.

 

Natomiast gdy borykamy się z takimi problemami jak wypryski, trądzik, egzema, łuszczyca najlepiej wybrać mydło z dużą ilością oleju laurowego. Kostka 40%  ma silne działanie antybakteryjne, łagodzące i nawilżające a także przyspiesza proces regeneracji skóry. Dzięki tym leczniczym właściwościom mydło to jest polecane przez lekarzy dermatologów.  Gdy skóra po leczeniu mydłem 40% powróci do równowagi, warto z powrotem sięgnąć po kostkę o niższej zawartości oleju laurowego.

 

Mydło jak to mydło używa się do mycia twarzy, ciała, rąk, ale Aleppo daje znacznie więcej rozwiązań :)

 

INNE ZASTOSOWANIA MYDŁA ALEPPO:

  1. do higieny intymnej
  2. kąpiele dzieci i niemowląt
  3. jako szampon - wzmacnia cebulki i dba o skórę głowy. Pomaga w walce z łupieżem. Należy tylko pamiętać, aby do ostatniego płukania dodać sok z cytryny lub ocet,  aby przywrócić skórze głowy odpowiednie ph
  4. maseczka na twarz - pianę mydlaną wystarczy pozostawić na kilka minut po czym dokładnie spłukać ciepłą wodą
  5. pianka do golenia
  6. w przypadku stanów zapalnych nóg czy dłoni idealne są kąpiele z użyciem mydła Aleppo w dość ciepłej wodzie.
  7. pękające pięty - kilka razy w tygodniu powinno się wymoczyć stopy w wodzie z dodatkiem mydła Aleppo.
  8. środek piorący do delikatnych tkanin - usuwa nawet trudne plamy z ubrań, dywanów, firan
  9. jako bazę do produkcji własnego mydła
  10. środek myjący dla zwierząt. Korzystnie  wpływa na ich skórę i sierść - nawilża, goi, przywraca sierści blask.

 

Mydła Aleppo Tradycyjne dostępne tutaj: http://biolander.com/mydlo-aleppo-tradycyjne/c/