Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » Demakijaż olejami czyli OCM

Demakijaż olejami czyli OCM

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

Wiele kobiet dużą uwagę przywiązuje do codziennego makijażu – skrupulatnie dobrane odpowiednie kosmetyki, nie tylko pod względem kolorystycznym, ale także składu i działania. Jednak każdy makijaż wiąże się codziennym demakijażem. Rytuał ten jest bardzo istotny do prawidłowej pielęgnacji skóry. Źle zmyty lub co gorsza pozostawiony na noc powoduje stany zapalne skóry, pozapychane pory, kłopoty z cerą a nawet zmarszczki. Obrazowo można przedstawić to w sposób następujący – tak jak w ciągu dnia myjemy kilkanaście razy dłonie, tak twarz pozostaje nie tknięta – zatem cały kurz, brud i inne zanieczyszczenie zewnętrzne zbierają się na niej przez cały dzień. Do tego warstwa makijażu i idziemy spać. Nie jest to zachęcający widok – szczególnie rano gdy zobaczymy swoje odbicie na poduszce. Dlatego nawet gdy jesteśmy bardzo zmęczone nie możemy zapomnieć o dokładnym demakijażu. Sposób na pozbycie się resztek kosmetyków z twarzy jest mnóstwo: wody micelarne, toniki, mleczka a także modne ostatnio oleje. Mimo, że brzmi to dość dziwnie, to oleje doskonale sprawdzają się podczas demakijażu. Kosmetyki, które w swoim składzie zawierają chemiczne substancje, mogą nie tylko podrażnić skórę, wywołać pieczenie oczu ale także usuwają z powierzchni twarzy naturalny tłuszcz, który zabezpiecza ją przed wysuszeniem, podrażnieniami i zapewnia jej elastyczność. Całkowite usuwanie serum wywołuje odwrotny skutek od zamierzone – ponieważ gruczoły łojowe są zmuszane do jego ponownej produkcji co w efekcie wywołuje nadmierne przetłuszczanie się skóry. Oleje z kolei działają na zasadzie tłuszcz przyciąga tłuszcz.

Od czego zacząć, czyli przygotowanie odpowiedniej mieszanki:

Aby idealnie dobrać olej do naszej cery musimy przygotować go według zasady:

skóra tłusta : 30% oleju rycynowego + 70% oleju bazowego

skóra normalna: 20% oleju rycynowego + 80% oleju bazowego

skóra sucha : 10% oleju rycynowego + 90% oleju bazowego

Mieszaninę należy przelać do ciemnej, szklanej butelki i przechowywać z dala od światła, lub przygotowywać bezpośrednio przed użyciem, w bardzo malej ilości.

Jak wykonać demakijaż z użyciem olei?

1. Przed użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką, chyba że korzystamy z mieszaniny wykonanej bezpośrednio przed demakijażem.

2. Na zwilżoną twarz nakładamy naszą mieszankę i wykonujemy delikatny masaż.

3. Miękki ręczniczek lub ściereczkę moczymy w gorącej wodzie po czym przykładamy na twarz na ok. 1 minutę. Po tym czasie ponownie moczymy ręczniczek w gorącej wodzie i znowu przykładamy go do twarzy - czynność tą powtarzamy 4 razy - czyli do całkowitego zmycia makijażu ;)

4. Na koniec spłukujemy twarz chłodną wodą i aplikujemy swój ulubiony olej - już w czystej postaci.

Zabieg demakijażu metodą OCM nie tylko oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i resztek makijażu, ale w znaczący sposób poprawia się stan cery - zmniejsza się ilość zaskórników a także zmniejsza wydzielanie sebum. Dodatkowo metoda ta polepsza kondycję rzęs i brwi a także ust, rąk i paznokci.

Do metody demakijażu OCM polecamy:

Olej rycynowy - http://biolander.com/olej-rycynowy-30ml/

oraz:

Cera sucha i cera dojrzała

Cera mieszana

Cera tłusta

Cera normalna

olej z pestek granatu - http://biolander.com/olej-z-pestek-granatow-100-30-ml/

olej wspaniały - http://biolander.com/alepia-wspanialy-olej-na-bazie-opuncji-figowej-/