Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » Dezodorant Naturalny Ałun

Dezodorant Naturalny Ałun

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

Jest skuteczny od pierwszej aplikacji, jego działanie utrzymuje się przez 24 godziny. Bezpieczny dla zdrowia i ekonomiczny - wystarcza na średnio na 2 lata codziennego używania. Nie zostawia śladu na ubraniu, bez dodatku alkoholu, bez perfum, bez barwników, bez konserwantów, bez składników pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, bez zapachu, Hipoalergiczny.Idealny dla alergików, którzy źle tolerują klasyczne dezodoranty.

Ałun jest minerałem soli występującym naturalnie w przyrodzie. Posiada właściwości antybakteryjne, tamujące krew, ściągające i dezynfekujące.

Pierwsze wzmianki o ałunie potasowym pochodzą z terenów starożytnych Chin i Egiptu, gdzie wykorzystywany był on ze względu na swoje właściwości neutralizujące zapach potu. Około roku 100 n.e. rzymski historyk Pliniusz udokumentował pierwszą produkcję tzw. Ałunu Rzymskiego, która polegała na wielokrotnym rozpuszczaniu soli ałunowych w wodzie. Kryształów uzyskanych w efekcie tego procesu, używano głównie wewnętrznie, w celach przeciwzapalnych.

W VIII wieku po raz pierwszy znormalizowano produkcję ałunu w procesie wielokrotnej krystalizacji, miało to miejsce na terenach dziś uznawanych za Starożytną Mezopotamię. Te wysokiej jakości kryształy zwane były Alumen de Rocca. W 1248 roku wybudowano duża fabrykę ałunu w Neapolu. Kryształy o wysokiej jakości pochodzące z tej fabryki używane były w celach medycznych, podczas gdy standardowe kryształy ałunu wykorzystywane były w przemyśle farbiarskim i papierniczym. W XV wieku Bartholomew Perdix odkrył istnienie fabryki ałunu na wyspie Ischia. W 1458 roku Giovanni de Castro ufundował jedną z najbardziej znanych watykańskich fabryk ałunu. Sprawiło to iż monopol na ałun do XVI wieku znajdował się w rekach papieskich, potem na terenie Niemiec powstało wiele konkurencyjnych fabryk ałunu. W XVII wieku rozpoczęto produkcje ałunu na terenie Anglii. W roku 1777 francuski chemik - A. L. Lavoisier sformułował pierwsza poprawna definicje Kali – Alum, który po dziś dzień jest produkowany na terenie Europy i używany głównie w celach przemysłowych, jak również w kosmetycznych.

Długa historia i różnorodność zastosowania ałunu potasowego sprawiły, że jest on wciąż w użyciu i stanowi ważny element przemysłu i sektora zdrowotnego. Ałun potasowy jest w 100% skuteczny, ekonomiczny w użyciu i bezpieczny dla zdrowia. W wielu placówkach takich jak n.p. Klinika Mayo, zaleca się pacjentom z dermatozami skórnymi używanie ałunu. Ałun jest również polecany dla osób po radioterapii. Te wszystkie przykłady pokazują jak współczesna medycyna XXI wieku może czerpać z mądrości dawnej wiedzy.

Główną zaletą ałunu jest działanie bakteriobójcze, z tego też względu ałun wykorzystywany jest współcześnie przede wszystkim, jako naturalna alternatywa dla syntetycznych dezodorantów i antyperspirantów. Jego zastosowanie zatrzymuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu przy jednoczesnym, lekkim zwężeniu ujść gruczołów potowych, co powoduje mniejszą produkcję potu, bez nieprzyjemnych skutków ubocznych jak to ma czasem miejsce w przypadku klasycznych antyperspirantów. Ałun ze względu na swoje właściwości tamowania krwi sprawdza się jako element codziennej toalety panów, występuje często również jako jeden ze składników wód po goleniu i wód do twarzy. Ten naturalny kryształ działa także łagodząco i bakteriobójczo na skórę poddaną zabiegowi depilacji – zapobiega powstawaniu podrażnień i czerwonych krostek, które są problemem wielu kobiet. Może być również stosowany jako bardzo skuteczny dezodorant do stóp, powstrzymuje proliferacje bakterii skórnych odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach ciała. Polecany również w przypadku poparzeń słonecznych, ukąszeń owadów (ból znika błyskawicznie), przy skaleczeniach., trądziku młodzieńczym (wysusza wypryski, działa antyseptycznie), aftach.

Jest skuteczny od pierwszej aplikacji, jego działanie utrzymuje się przez 24 godziny. Bezpieczny dla zdrowia i ekonomiczny - wystarcza na średnio na 2 lata codziennego używania. Nie zostawia śladu na ubraniu, bez dodatku alkoholu, bez perfum, bez barwników, bez konserwantów, bez składników pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, bez zapachu, Hipoalergiczny.

Idealny dla alergików, którzy źle tolerują klasyczne dezodoranty.

Zastosowanie: Nawilżyć minerał i przystąpić do aplikacji (pachy, twarz po goleniu, stopy, okolice bikini, nogi itd.). Kryształ spłukać i pozostawić do wyschnięcia.

Ałun oferowany przez nas występuje w różnych postaciach:

-naturalna skała mineralna, nie oszlifowana(najtańsza wersja, ekonomiczna)

-oszlifowana na sznurku (łatwe do zawieszenia w łazience)

-w opakowaniu plastikowym na stałe (przydatne w częstych wyjazdach-w opakowaniu plastikowym nie na stałe(tylko zabezpieczenie) łatwość w użyciu

-w sprayu (łatwa szybka aplikacja)

-w proszku - łatwość zastosowania w pielęgnacji stóp (zasypka do obuwia, skarpet, do kąpieli nóg).

Naturalny dezodorant Alunowy możecie kupić Państwo w naszym sklepie:

http://biolander.com/dezodoranty/c/

Zapraszamy!