Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » Jak określić porowatość włosów?

Jak określić porowatość włosów?

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

Określenie porowatości włosa jest istotne przy wyborze odpowiednich kosmetyków.Dobrze dobrana pielęgnacja włosów powinna opierać się na tym jakiej porowatości są nasze włosy, ale jak to zrobić?

Porowatość włosów to inaczej sposób ułożenia łusek włosów i rozróżniamy :

wysokoporowate – łuski w nich są rozchylone,

niskoporowate – łuski ściśle przylegają do siebie, dzięki czemu włosy mają połysk

 

No tak, ale kto będzie sprawdzał łuski pod mikroskopem, dlatego musimy określić ich typ za pomocą obserwacji ich stanu zdrowia. 

 

Włosy wysokoporowate – często suche, zniszczone przeważnie kręcone, z dużą tendencją do puszenia się i rozdwajania się końcówek.

Jak je pielęgnować?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest używanie kosmetyków silnie nawilżających a także olejków. Idealne są oleje  wielonienasycone z dużą zawartością kwasów omega-3 i omega-6.

szampony:

 

Włosy niskoporowate – zdrowe i błyszczące, łuski przylegają do siebie przez co tworzą gładką i śliską powierzchnię. Często długo schną i są odporne na stylizacje (np. kręcenie). Włosy niskoporowate trudniej się farbuje, ponieważ barwniki gorzej w nie wnikają.

Jak je pielęgnować?

W tym przypadku wybierajmy raczej kosmetyki lekkie i nie obciążające włosów. Włosy te polubią oleje nasycone o małych cząsteczkach oraz masła, które pokryją włosy filmem ochronnym.

odżywki:

szampony:

 

 

Włosy średnioporowate – inaczej mówiąc włosy normalne, które są najczęściej popularne. Włosy te są  bardzo trudne do określenia ponieważ występują pomiędzy wysoko a niskoporowatymi. Są to włosy zdrowe, proste lub falowane, reagują na wilgoć i się puszą.

Jak je pielęgnować?

Włosy takie docenią pielęgnację maskami z masłem shea czy olejami  z grupy olejów jednonienasyconych. Najlepsze będą:

szampony:

 

Po każdym olejowaniu włosy należy dokładnie umyć, nawet kilkukrotnie. Najlepsze są szampony przeznaczone specjalnie do włosów po olejowaniu, np. LES DELICES D'AZYLIS    http://biolander.com/emulsja-do-mycia-wlosow-z-5-ziol-500ml/