Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » Jak walczyć z cellulitem?

Jak walczyć z cellulitem?

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

Co to cellulit?

Komórki tłuszczowe znajdujące się w podskórnej tkance tłuszczowej przestają prawidłowo funkcjonować i powiększają się do znacznych rozmiarów, tworząc na skórze widoczne zgrubienia , ktróe potocznie nazywamy „pomarańczową skórką”

Rodzaje cellulitu

Ta przykra dolegliwość występuje w dwóch rodzajach. Pierwszy – tzw. cellulit tłuszczowy dotyka kobiety z nadwagą i otyłością. Dzieje się tak, ponieważ komórki tłuszczowe powiększają swoją objętość, tkanka tłuszczowa rozmieszcza się nierównomiernie, tworząc nieestetyczny defekt.

Z kolei cellulit wodny - jest wynikiem zatrzymywania się i gromadzenia wody w organizmie z powodu złych nawyków żywieniowych i zaburzeń gospodarki hormonalnej. Polega na przemieszczaniu się wody i tłuszczy w kierunku zewnętrznych warstw skóry.

 

 

Cellulit występujący na skórze można podzielić na 3 stopnie zaawansowania:

 

Stopień pierwszy - słabo widoczny, jedynie po ściśnięciu skóry dłonią pojawiają się niewielkie nierówności.

 

Stopień drugi - skóra jest jeszcze dosyć gładka, ale po ściśnięciu pojawiają się na niej grudki. Tkanka może być stwardniała, przy ucisku występuje ból.

 

Stopień trzeci - nawet bez uciskania na skórze widoczne są pofałdowania, grudki i nierówności . Dłonią można wyczuć bolesne guzki.

 

 

Co zrobić, aby się go pozbyć?

 

Prezentujemy kilka sposobów, które skutecznie pomogą w walce z „pomarańczową skórką”.

Przede wszystkim do walki z cellulitem niezbędna jest anielska cierpliwość. Nie ma co się łudzić, że nieestetyczne fałdki znikną nam w 2-3 tygodnie.  Aby zauważyć pierwsze efekty musimy wybrać odpowiednią strategię i systematycznie wcielać ją w życie.

  1. Dieta – należy zwiększyć ilość spożywanego błonnika i pełnoziarnistych produktów, a także owoców i warzyw, ponieważ przyczyniają się one do usuwania toksyn z organizmu, a tym samym zapobiegają grudkowości skóry.
  2. Ruch
  3. Zwiększyć ilość spożywanej wody
  4. Zabiegi kosmetyczne:
  • Czarne mydło – to pierwszy kro do masażu skóry, ponieważ rewelacyjnie oczyszcza skórę z martwych komórek, toksyn, zanieczyszczeń, choć nie zawiera w sobie żadnych drobinek.  http://biolander.com/savon-noir-200gr/
  • Masaż - stymuluje krążenie krwi i płynów, co doprowadza do zerwania tkanek tłuszczowych.  

 

 

Rękawica Kessa jest do tego celu idealna ponieważ pobudza krążenie krwi i wygładza ciało. Można ją stosować w domowym zaciszu do masażu całego ciała, zarówno pod prysznicem, jak i podczas kąpieli.

Ze skóry zostaje usunięty martwy naskórek i zanieczyszczenia, dlatego łatwiej wchłaniają się później kosmetyki. Masaż najlepiej wykonywać kolistymi ruchami od kostek w kierunku brzucha.

http://biolander.com/alepia-kessa-rekawica-do-peelingu/

 

 

 

 

 

Także Luffa Alepia w połączeniu z mydłem Alep pozwala głęboko oczyścić skórę z zanieczyszczeń, mikrobów oraz martwych komórek i  działa niczym naturalny peeling.

http://biolander.com/alepia-loofa-12cm-x-17cm/

 

 

 

 

 

  • Nawilżanie

ARGACOS Organiczny olej do ciała wyszczuplający Bio – ten wyjątkowy kosmetyk w swoim składzie zawiera wyjątkowe połączenie olei, które mają właściwości antycellulitowe. Szczególnie olejek eteryczny z Grejpfruta Bio, który działa na zatrzymanie wody, przyśpiesza przemianę materii, reguluje wagę ciała, oczyszcza wątrobę i nerki, a także przyczynia się do usuwania toksyn z organizmu.  http://biolander.com/organiczny-olej-do-ciala-wyszczuplajacy-bio/

 

 

 

  • Modelowanie 

Po dogłębnym masażu w skórę należy odpowiednio nawilżyć. Polecamy modelujące mleczko do ciała BIO LOGICAL DELICIOUS, które dzięki odpowiednio dobranym składnikom przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, wzmacnia  i rewitalizuje skórę. Doskonale kształtuje sylwetkę, wygładzając skórę a także pomaga zredukować cellulit na biodrach i udach.  http://biolander.com/bio-logical-delicious-modelujace-mleczko-do-ciala-/

 

 

 

  • Codzienna pielęgnacja

Mydło Alep Premium z Kofeiną - Kofeina usuwa z tkanek nadmiar tłuszczów, wyszczupla i ujędrnia ciało. Wyraźnie zmniejsza cellulit i zbędną wodę podskórną. Dlatego codzienne używanie mydła z dodatkiem kofeiny jest pomocne w walce z „pomarańczową skórką”. http://biolander.com/alepia-mydlo-alep-z-kofeina-100g/

 

 

 

 

 

 

Walka z cellulitem to nie przygodny incydent, to codzienny rytuał do którego po prostu trzeba przywyknąć.  Ruch, zmiana nawyków żywieniowych i odpowiednia pielęgnacja należą do najważniejszych.  Kosmetyki nie można nakładać w pośpiechu  - trzeba je intensywnie wmasowywać dwa razy dziennie przez 2-3 minuty. Masaż jest bardzo ważny, bo działa drenująco na skórę, tzn. pobudza krążenie krwi i pracę komórek, wspomaga odprowadzanie wody i limfy z tkanek.