Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » Jak wybrać dobre mydło ALEP ?

Jak wybrać dobre mydło ALEP ?

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

Jak wybrać dobre mydło ALEP? 

Jakość mydła Alep zależy: przede wszystkim od jakości zawartych w nich olei, od wiedzy mydlarza, od ilości procentowej zawartości oleju laurie: im większy procent oleju, tym samym mydło jest bardziej delikatne w użyciu, posiada więcej możliwości leczniczych.

Mydło Alep jest przede wszystkim przeznaczone dla całej rodziny od małego dziecka aż dla osób w podeszłym wieku. Bardzo delikatne z powodzeniem mogą go używać osoby z problemami skórnymi typu egzema, trądzik, łuszczyca, swędzenia, alergie jak i osoby ze zdrową skórą. 

Jakie są składniki mydeł? 

Potrzeba wiedzieć, że na rynku mydeł są mydła na bazie tłuszczów zwierzęcych, aby sie o tym przekonać wystarczy zobaczyć na INCI “sodium tallowate” = tłuszcz wołowy albo “sodium lardate” = tłuszcz wieprzowy.

Tłuszcze zwierzęce jako składniki w mydłach zatykają pory, powodują zaczerwienienia i powstanie pryszczy następnie skóra traci gładkość. 

Mydło Alep Alepii jakość “Dreamline” z 5% zawartością Laurie nie będzie gorsze niż mydło Alep z 30% zawartością oleju Laurie jeśli nie będzie wyrabiane z tą samą uwagą! 

 

Na przykład, jeśli zamówiecie faszerowane pomidory w dwóch restauracjach możecie się zachwycać smakiem w jednej a w drugiej być rozczarowanym ponieważ mięso faszerowane może być gorszej jakości, rozgotowane lub nie wystarczająco doprawione. Jakość potraw w dużej mierze zależy również od genialności szefa kuchni jego oddania sztuce kulinarnej. 

To jest absolutnie identyczna sytuacja z wyrabianiem mydeł Alep. 

Jak wybrać mydło Alep ? 

Dobre mydło Alep nie musi byc tłuste, jednak jego kolor powinien byc brunatno-pozłacany. 

Kiedy przekroimy go na dwie części jego “serce” pownno być ciemno zielone, wtedy jego zapach jest przyjemnie delikatny. 

Dla jednych jego zapach może być nie zbyt przyjemny, ale zapach jego “serca” ma rozkoszny zapach Oliwy i Laurie. 

Na jego powierzchni zawsze tkwi charakterystyczna pieczęć arabska Mistrza Mydlarza. 

W kąpieli ono pływa, ponieważ schnie 9 miesięcy aby dokończyć dojrzewanie( to jest jego oczyszczenie). 

Dlaczego wybieramy mydło Alep ? 

 

1) Dla skóry zdrowej i nawilżonej. 

Mydło Alep jest najbardziej czystym mydłem bez dodatków chemicznych czy perfum. Jest więc hypoalergiczne. 

Jest mydłem roślinnym, bez tłuszczów zwierzęcych czy mineralnych. Nie zatyka porów, pozwala skórze oddychać. 

Jego bazą sa dwa oleje, najbardziej szlachetne, najlepiej działające na skórę: Oliwa, która odżywia i nawilża, Laurie dla jego właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych. 

2) Chroni otoczenie 

Ulega w 100% biodegradacji 

Nie zawiera oleju z palmy, którego nadmierna hodowla wyjaławia glebę i powoduje klęskę ekologiczną na przyklad w Indonezji, uprawa drzew palmowych jest odpowiedzialna za wycięcie 90% lasów indonezyjskich. 

Podsumowanie: to jest najlepsze mydło dla każdego bez względu na wiek. Bardzo delikatne, przeznaczone dla skory zdrowej jak i skóry problematycznej. Chroni planetę, daje tysiącom ludzi (bardzo uprzejmnych i gościnnych) pracę w krajach ubogich i godne życie. 

Różnice mydeł Alep. 

 

Alep 5% Laurie: 

Jest bardzo ekonomiczne. Jego zapach jest charakterystyczny, miły. Jest bardzo dobre do codziennej toalety dla całej rodziny, polecane dla osób z egzemą, dla skór suchych i wrażliwych, eliminuje łupież. 

Mydło Alep 25% laurie: 

Jego zapach jest bardziej delikatny. 

Jest bardzo dobre do codziennej toalety dla całej rodziny, polecane dla osób z egzemą, dla skór suchych i wrażliwych, eliminuje łupież. 

Mydło Alep 40% laurie 

Nie ma zapachu charakterystcznego jak 5%Laurie. Jest extremalnie przyjemne. 

Jest bardzo dobre do codziennej toalety dla całej rodziny, polecane dla osób z egzemą, dla skór suchych i wrażliwych, eliminuje niesforny łupież. 


Mydła Alep Białe Premium Alepia. 

 

Najlepsze z mydeł Alep, wyprodukowane na bazie oleju z oliwek i oleju laurie z pierwszego tłoczenia poprzez saponifikacje(zmydlanie) na zimno. 

Ma najdeliktniejszy zapach z Alepów, zapach świeżego oleju Laurie, bardzo odmienny od tradycyjnego mydła Alep. 

W ofercie Alepii są dostępne mydła Alep Premium: czyste z 70% zawartością Laurie, Premium z dodatkiem błota z Morza Martwego, Premium z dodatkiem Glinki Alep, Premium z olejem Arganowym Bio, Premium z Kozim mlekiem, Premium z olejem Nigella.


Mydła Alep Premium są bardzo przyjemną alternatywą dla mydeł Alep tradycyjnych. 

Posiadają takie same właściwości lecznicze: Jest bardzo dobre do codziennej toalety dla całej rodziny, polecane dla osób z egzemą, dla skór suchych i wrażliwych, eliminuje łupież. 

Ujemna strona to ich koszt ! Duża cena mydeł premium są wyznacznikiem użytych wysoko jakoścowych, drogich składników a szczególnie dużej zawartości oleju Laurie. 

Jak są konserwowane mydła Alep ? 

Mydło Alep jest długo przechowywane w suchym miejscu z daleka od słońca. 

Im starsze tym lepsza jest jego jakość ! 

Bowiem jak dobre wino, mydło Alep przez długie dojrzewanie staje się jeszcze bardziej delikatne dla skóry. 

Podczas spaceru z moim dobrym kolegą mydlarzem w Alep w dużym Souk widziałem mydła Alep, pokryte kurzem. 

- Ten butik jest opuszczony zapytałem ? 

- Nic podobnego. Ten sprzedawca sprzedaje mydła Alep dziesięcioletnie a czasami i więcej.

To doświadczenie daje mi do myślenia, że przed użyciem mydła należy go opłukać z kurzu i soli, która podczas dojrzewania wychodzi na wierzch. 

Mydło Alep jest bardzo delikatne nawet dla skór, które nie toleruja żadnego kosmetyku. 

Teraz, oto wiecie więcej o autentycznym mydle Alep, mydle najbardziej czystym, unikatowym i żyjącym.

Mam nadzieję połączyć się z Wami moją pasją i zachęciłem was do zakupu tego mydła, które jest więcej niż mydło

Trochę Historii. 

Mydło Alep jest produktem tradycyjnym, tysiącletnim . Jego początek sięga więcej niż 4000 lat.

To jest pierwsze mydło na Świecie. Od momentu jego istnienia jego produkcja się nie zmieniła: gotowanie w wielkim kotle jak i jego składniki: 100% olej z oliwek i olej z jagód Laurie. 

Mydlo Alep jest przodkiem wszystkich mydeł. Krzyżowcy wracając z Ziemi Świętej przez Alep w Syrii, przywźli technikę wyrobu tego mydła. 

Tak powstało mydło marsylskie. Niestety w naszych czasach mydło marsylskie stało się mydłem przemysłowym, dużo mydlarni tradycyjnych zamknięto, które stały się ofiarą mydeł tanich na bazie tłuszczów zwierzęcych. 

Najczęściej zadawane pytania : 

 

Czy możemy się myć co dzień mydłem Alep ? 

Oczywiście, jest tak delikatne, że można się nim myć bez umiarkowania ponieważ chroni film chydrolipidowy skóry. Cała rodzina może korzystać z dobrodziejstwa tego mydła. 

Czy mydło Alep pachnie nie przyjemnie ? 

Mydło Alep marki Alepia (w przeciwieństwie do innych mydeł Alep) ma przyjemny zapach, ponieważ jest wyrabiany na bazie doskonałej jakości olejów

Jednak wielu odwraca się od tego doskonałego mydła ponieważ preferuja zapachy jakie dostarcza rynek handlu komercyjnego. 

Dla tych klientów opracowaliśmy mydełka Alep Premium na bazie olejków eterycznych. Nasze mydła mają zapach naturalny bardzo przyjemny. 

Mój syn ma egzemę, które mydło Alep Pan proponuje? 

W przeciwieństwie w co sie wierzy olej z oliwek również leczy egzemę nie mniej niż olej z jagód Laurie. 

Mydło Alep 5% czy 25% Laurie, bedą leczyć egzemę w trwały sposób. 

Aby efekt był skuteczny należy pamiętać o praniu bielizny w płatkach mydlanych Alep. Produkt naturalny, hyperalergiczny, ekologiczny w 100%. 

Płatki mydlane Alep mogą być z powodzeniem zastąpione startym na tarce mydłem Alep. 

Mam łuszczycę, która objawia się w postaci czerwonych miejsc pokrytych łuskami martwej skóry jak łupież na kolanach, łokciach, na skórze głowy. Które mydło Alep może mi pomóc ? 

Mydło Alep przynosi prawdziwą pomoc w przypadku łuszczycy. Najbardziej odpowiednie jest to które zawiera największy procent Laurie czyli 40% i czy 80%

Następnie gdy objawy złagodzą zaleca się zmniejszyć dawkę laurie na 25% czy 16%. 

Taki sposób użytkowania zaleca się aby w przypadku kolejnego pogorszenia się stanu skóry móc wrócić do mocniejszego Alepu, żeby jego skuteczność była natychmiastowa. 

Szampon / żel do kąpieli Alep z zawartością 40% Laurie daje prawdziwą pomoc w przypadku łuszcycy skóry głowy. 

 

Doradzam aby do leczenia skóry dotkniętej łuszczycą wybierać mydła tradycyjne niż Premium (zmydlane metodą na zimno). 

Moja nastoletnia córka 16 letnia ma trądzik i skórę mieszaną. Wszystkiego próbowalam i już nie wiem co mam dalej robić ! 

Mydło Alep ma podwójne działanie przeciw trądzikowe : 

- Olej z jagód Laurie ma działanie antyseptyczne i blokuje rozmnażanie się Propionibacterium, które są odpowiedzialne za trądzik. 

Mydło Alep oczyszcza głęboko skórę, odblokowuje pory z sebum, przeciwstawia się dzięki temu za powstawanie czarnych punktów i wyprysków. 

- Zaleca sie używać Alep 25% do łagodnego stanu trądzika. W zaawansowanych stanach zaleca się mydło 40%

Moje dziecko ma wysypkę po nadmiarze mleka. Czy mogę go myć mydłem Alep ? 

Te miejsca żółtawe, łuskowate, trochę tłuste wywołane przez wydzieliny łojowe umiejscawiają się na skórze owłosionej głowy, w brwiach, które przy nasileniu mogą prowadzić do podrażnienia. 

Mydło Alep 25 % czy mydełko Alep “Serce” 16% Laurie Alepia przyniosą odpowiedź radykalną i w sposób łagodny uleczą skórę dziecka. 

Szampon/ żel do kąpieli Alep Laurie o czy szampon Babymiel Alepii mają jeszcze dodatkowo tą zaletę, że nie pieką w oczy

Świadectwa użtkowników mydła Alep:

 

Świadectwo 1

Dzień Dobry Panie Constantini, 

Jestem bardzo zadowolony z mydeł Alep. Moje problemy skórne o wiele się zmniejszyły przez systematyczne mycie nim. Używam go nawet do golenia. Od tego czasu juz więcej się nie zacinam. 

Dzięki mojej namowie cała moja rodzina używa mydła Alep jak moi koledzy w pracy są bardzo zadowoloeni z tego wyjątkowego mydła. 

Daniel

 ____________________________________________________________________________________

Świadectwo 2 

Dzień Dobry, 

Korzystając z wolnej chwili pragnę podziękować za wasze produkty naturalne. Korzysta z nich cała moja rodzina jak i koledzy w pracy, niemcy nieznający nawet mydła marsylskiego. 

Tak więc moje zamówienie 50mydeł Alep, które zamówiłem nie dawno rozpłyneły się szybko. 

Odkryłem te produkty będąc w Prowansji na południu Francji. Od tamtego czasu używam ich systematycznie jak i moja córka, która swego czasu dokuczała egzema. Wielcy lekarze jak i dermatolodzy z mojego regionu przepisywali różne lekarstwa bez rzadnego rezultatu. Jak powiadali przyczyną egzemy jest stres. Mydło Alep poradziło sobie z egzemą mojej córki w tydzień. 

Dziekuję Panu w moim imieniu i moich bliskich. Bedę stałym waszym klientem. 

______________ 

Świadectwo 3 

Odkąd jak zaczełam używać mydła Alep i kremu już więcej nie używam mydeł jak i kremów z chemią. Czuję się o wiele lepiej używając tylko naturalnych produktów. Są naprawdę dobre. Od tego czasu nie mam już problemów z trądzikiem. 

_____________ 

Świadectwo 4 

Dzień Dobry, 

Niedawno kupłam u was mydło Alep 80% Laurie. Używam go od tygodna aby wyleczyć egzemę i suchą skórę na twarzy. Jestem bardzo zadowolona z pierwszych efektów leczenia. Żaden krem nie radził sobie z moim problemem jak to mydło. Z dnia na dzień widzę jak moja skóra zdrowieje. 

Dziękuje. 

_______________ 

Świadectwo 4 

Odkryłam wasze mydła miesiąc temu. Mam łuszczycę a to mydło jest zbawieniem dla mnie, mojej skóry. Jest naprawdę cudowne. Nie pamiętam kiedy moja skóra byla w tak dobrej kondycji jak po używaniu mydła Alep. 

Serdeczności 

Podsumowanie 

Żyjcie zdrowo, bez nadużyć, ćwiczcie regularnie, jedzcie ryż, zdrowo się odżywiajcie, korzystajcie z produktów naturalnych Alepii ! 

Dr Constantini tłumaczenie Biolander.

BIOLANDER WYŁACZNY IMPORTER MARKI ALEPIA NA POLSKE( mydła alep, mydło czarne savon noir, rhassoul, ałun, kremy alep, henna, kessa, glinki marokańskie i syryjskie, olej arganowy, olej nigella, olej alep, szampony naturalne bez SLS).

kontakt: contact@biolander.com www.biolander.com tel 0696 79 47 12

Mydła Alep do kupienia w sklepie:

http://biolander.com/Alepia/c/