Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » Mydłem Alepia zastąpisz aż 10 kosmetyków!

Mydłem Alepia zastąpisz aż 10 kosmetyków!

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

Mydło od lat i to słusznie kojarzone jest jako kostka myjąca. Sam proces produkcji i użyte składniki decydują o jego jakości i właściwościach. Nie każde mydło może być stosowane do innych celów jak tylko mycie rąk a i to może powodować przesuszenie i szorstkość dłoni. Mydło Alep jest najbardziej czystym mydłem ponieważ nie zawiera żadnych dodatków chemicznych, ani perfum. Jest hypoalergiczne i wyjątkowo delikatne. Jest mydłem roślinnym, bez tłuszczów zwierzęcych czy mineralnych. Nie zatyka porów, pozwala skórze oddychać. Jego bazę stanowią dwa oleje, najbardziej szlachetne, najlepiej działające na skórę:

 

oliwa, która odżywia i nawilża i olej laurie o właściwościach leczniczych i pielęgnacyjnych.

Metoda produkcyjna tego mydła sięga prawie 2000lat a jego receptura nie zmieniła się prawie wcale. Nadal jest suszone na świeżym powietrzu nawet do 9 miesięcy, by dojrzało i stwardniało. Mydło Alep z powodzeniem można stosować zarówno do twarzy jak i do ciała, do prania a nawet do mycia włosów (należy pamiętać, żeby po myciu zakwasić je wodą z sokiem z cytryny bądź octem jabłkowym, ewentualnie winnym).

 

MYDŁEM ALEPPO zastąpisz aż 10 kosemetyków:

1. płyn do higieny intymnej

2. płyn do kąpieli dzieci i niemowląt

3. szampon - wzmacnia cebulki i dba o skórę głowy. Pomaga w walce z łupieżem. Należy tylko pamiętać, aby do ostatniego płukania dodać sok z cytryny lub ocet, aby przywrócić skórze głowy odpowiednie ph

4. maseczka na twarz - pianę mydlaną wystarczy pozostawić na kilka minut po czym dokładnie spłukać ciepłą wodą

5. pianka do golenia

6. płyn do łagodzących kąpieli - w przypadku stanów zapalnych nóg czy dłoni idealne są kąpiele z użyciem mydła Aleppo w dość ciepłej wodzie.

7. kosmetyk na pękające pięty - kilka razy w tygodniu powinno się wymoczyć stopy w wodzie z dodatkiem mydła Aleppo.

8. środek piorący do delikatnych tkanin - usuwa nawet trudne plamy z ubrań, dywanów, firan

9. baza do produkcji własnego mydła

10. środek myjący dla zwierząt. Korzystnie wpływa na ich skórę i sierść - nawilża, goi, przywraca sierści blask.

 

Mydła Aleppo Tradycyjne dostępne tutaj: http://biolander.com/mydlo-aleppo-tradycyjne/c/

Powyższy tekst jest własnością Biolander Kosmetyki Naturalne i Bio. Kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć oraz treści jest możliwe z tylko uwzględnieniem podania źródła i linku do strony. Przywłaszczanie sobie powyższych treści jest naruszeniem praw autorskich i podlega odpowiedzialności zgodnie z postanowieniami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.