Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » Naturalna pielęgnacja stóp

Naturalna pielęgnacja stóp

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

Mimo, że lato jest już za nami i nosimy już pełne, cieplejsze obuwie, to nie powinno nas to zwalniać z obowiązku dbania o nasze stopy. Tym bardziej, że po gorącym lecie u większości z nas są one mocno przesuszone. W domowych pieleszach także możemy sobie zafundować pełny, profesjonalny zabieg SPA dla naszych stóp.

Jedynym warunkiem jest odrobina wolnego czasu, naturalne kosmetyki i pełen relaks mamy zagwarantowany.

1. Kąpiel - ciepła kąpiel z dodatkiem soli morskiej i kilku kropel naturalnego olejku miętowego doskonale zmiękczy naskórek a jednocześnie doskonale zrelaksuje i uśmierzy ból stóp po całym dniu.

Olejek miętowy jest idealny w pielęgnacji stóp ponieważ zabija bakterie, odświeża, działa przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie. Zaś sól z morza Martwego regeneruje naskórek i daje uczucie odprężenia. Wystarczy wsypać garść soli z Morza Martwego do miski z ciepłą wodą i moczyć nogi przez 15 minut, po zakończeniu stopy osuszyć.

Sól z MORZA MARTWEGO http://alepia.pl/kapiel-i-prysznic/87-sol-peeling-z-morza-martwego-200g.html

OLEJEK ETERYCZNY MIĘTA PIEPRZOWA - http://alepia.pl/olejki-eteryczne-bio/55-olejek-eteryczny-mieta-pieprzowa-10ml.html

2. Peeling – po kąpieli, gdy naskórek stanie się miękki można przystąpić do jego usuwania za pomocą naturalnego, wulkanicznego pumeksu , za sprawą którego bez trudu usuniemy wszelkie zgrubienia i narośniętą na piętach skórę. W efekcie stopy będą pozbawione szorstkości i idealnie gładkie.

Pumeks wulkaniczny - http://alepia.pl/akcesoria/118-pumeks-wulkanicznye-na-sznurku.html

3. Nawilżanie i masaż - ostatni punkt to już tylko nawilżanie i natłuszczanie. Wspaniale jeżeli masaż wykona nam nasza druga połówka – wtedy relaks będzie jeszcze większy. Idealny do tego jest olej ze słodkich migdałów z dodatkiem olejku eterycznego Masaż sprawi, że olejek bardziej wniknie w głębsze warstwy naskórka przez co odżywi je i nawilży. Olej ze słodkich migdałów doskonale leczy suche i popękane stopy, wygładza i odżywia.

OLEJ SŁODKI MIGDAŁ BIO - http://alepia.pl/oleje/101-olej-slodki-migdal-bio-spray-100ml.html

 

Dzięki tym prostym 3 krokom Twoje stopy będą wyjątkowo gładkie i idealnie nawilżone.

 

Wszystkie teksty zamieszczone na niniejszej stronie są własnością La Maison d'Orient Polska i zastrzegamy sobie wyłączne prawo do ich wykorzystywania i publikacji. Kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć oraz treści bez zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega odpowiedzialności zgodnie z postanowieniami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.