Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » Pielęgnacja ciała i duszy po porodzie

Pielęgnacja ciała i duszy po porodzie

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

 

W ciąży jak i po porodzie ciało kobiety przechodzi istną rewolucję. Dodatkowo opieka nad malutkim i bezbronnym człowieczkiem sprawia, że nie mamy ani sił, ani ochoty aby właściwie zadbać o swoje ciało. Natłok obowiązków, zmęczenie i odbicie w lustrze niekiedy działają bardzo depresyjnie. Jak wobec młoda mama ma zadbać o siebie w tak trudnym dla niej czasie?

Po pierwsze aromaterapia – nic tak nie poprawia nastroju jak relaksująca woń ulubionego zapachu. Jednym z najsilniejszych olejków o działaniu uspokajającym, który zmniejsza napięcia nerwowe i frustrację, łagodzi stany depresyjne, drażliwość, niecierpliwość i nadpobudliwość jest ylang-ylang. Olejek taki możemy wykorzystywać na rożne sposoby: jako dodatek do kąpieli, aromatyzacja powietrza w kominkach jak i do masażu.

http://biolander.com/olejek-ylang-ylang-10ml/

 

Po drugie pielęgnacja ciała naturalnymi kosmetykami.

Po ciąży dość często występują na ciele rozstępy a ciało traci dawną jędrność. Jednak taki stan można łatwo naprawić. Wystarczy tylko użyć odpowiednich kosmetyków i nie oczekiwać spektakularnych efektów po jednorazowym użyciu. Ciąża trwała 9 miesięcy i to przez ten czas ciało kobiety ulegało zmianie, dlatego też nie naprawimy go w dwa tygodnie.

Doskonałe działanie wykazują modne ostatnio oleje. Idealny do pielęgnacji biustu jest olej z opuncji figowej oraz arganowy. Obydwa doskonale napinają i uealstyczniają biust.

http://biolander.com/olej-z-opuncji-figowej-10ml/

http://biolander.com/alepia-olej-arganowy-bio-100-ml/

Rozstępy - skuteczny w walce z rozstepami jest niewatpliwie olej arganowy oraz olej z róży rdzawej Rubiginosa. Ten ostatni świetnie sobie radzi nawet z duzymi bliznami poopercyjnymi jak. np. po cesarskim cięciu. Badania wykazały, że olej ten w ciągu kilku miesiecy uzywania doskonale redukuje wszelkie blizny i rozstępy.

 

Prawdziwe rozczarowanie dotyczy włosów. Trudno zrozumieć, że cały czas bylo wszytsko dobrze a nagle po ciąży włosy wypadają całymi garściami. Łysienie poporoodowe to niestety przykry zjawisko, które przechodzi każda mama. Jedna zaoobserwuje to mocniej, inna słabiej. Jak wobec tego sobie pomóc?

Warto zaopatrzyć się w specjalny szampon i odżywkę wzmacniającą włosy. Doskonale produkty o takich wlaściwościach proponuje Alepia, np szampon z 40% zawartością oleju laurowego. Wspaniały skład gwarantuję doskonałą pielęgnację połączoną w własciwościami leczniczymi. 

http://biolander.com/szampon-alep-z-aleppo-40-laurie-250ml/

 

http://biolander.com/media/product_photos/SZAMPON_40_jpg_600x600_crop_detail_q85.jpg

 

Drogie mamy, pamiętajcie, że warto zadbać o swoje ciało  już w ciąży. Wówczas mozemy całkowicie uniknąć rozstępów czy cellulitu. Jednak gdy już się pojawią to też nie należy sie tym zbytnio przejmować tylko cieszyć się macierzyństwem a przy okazji dbać o swoje ciało - efekty przyjdą same ;)