Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » Płyn micelarny… czyli, demakijaż bez mleczka i wody

Płyn micelarny… czyli, demakijaż bez mleczka i wody

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

Jak to możliwe, że produkt z pozoru wyglądający jak woda, z łatwością usuwa podkład, szminkę, cienie do oczu, tusz do rzęs bez „maltretowania” cery tonami wacików?

Wystarczy przyłożyć np. do powiek wacik nasączony płynem micelarnym i przytrzymać chwilę, a następnie delikatnie, bez zbędnego pocierania, usunąć makijaż w kilka sekund. Nawet woda nie jest nam potrzebna, gdyż po takim oczyszczaniu cery nie musimy nic spłukiwać ( mleczka do demakijażu zawsze trzeba się w jakiś sposób pozbyć z twarzy).

Co takiego kryje się pod tajemniczą nazwą „miceli”?

Czym są i jak to się dzieje, że tak doskonale radzą sobie ze zmywaniem pełnego makijażu?

„Micele” to takie malutkie, neutralne dla skóry „kuleczki”, które składają się z cząstek hydrofilowych (wodnych) i lipofilowych (tłuszczowych). W zetknięciu ze skórą działają jak magnes: cząsteczki, które lubią tłuszcz, łączą się z sebum, resztkami makijażu, a te drugie z kurzem i innymi zanieczyszczeniami. W ten sposób cera jest perfekcyjnie oczyszczona.

Płyny micelarne spełniają również funkcję pielęgnacyjną. Szczelna struktura cząstek umożliwia transport do skóry witamin, minerałów i składników roślinnych. Dzięki temu po oczyszczeniu twarzy tym produktem nie czujemy dyskomfortu, pieczenia czy ściągnięcia skóry.

Bazę płynu stanowią często wody ze źródeł termalnych. Płyny micelarne najczęściej znajdziemy w aptekach, w przeźroczystych butelkach, z zawartością do złudzenia przypominającą zwykłą wodę. Najczęściej polecane są do skór wrażliwych, nie tolerujących zmywania twarzy wodą, czy nawet mleczkiem. Bez problemu, jednakże, można odnaleźć tego typu kosmetyk przeznaczony do różnych typów cer: mieszanej, problematycznej, suchej czy odwodnionej. Wśród najbardziej znanych płynów micelarnych znajdą się takie jak: Bioderma Sensibio H2O, La Roche- Posay Physiological Micellar Solution , Avene Lotion Micellaire Nettoyante et Demaquillante.

Płyn micelarny praktycznie zastępuje każdy inny środek do usuwania makijażu (piankę mleczko, żel, mydło, tonik i wodę). Z powodzeniem może być stosowany rano i wieczorem do gruntownego oczyszczenia całej twarzy.

Dzięki lekkiej formule nie pozostawia żadnej tłustej warstwy na skórze. Dobra wiadomość dla wrażliwców! Płyn nie podrażnia oczu, może być stosowany przez osoby noszące szkła kontaktowe.

Płyny micelarne , które możemy kupić w aptekach, zawierają konserwanty, składniki zapachowe oraz barwniki (choć w mniejszej ilości niż w większości kosmetyków), więc osoby szczególnie skłonne do uczuleń powinny najpierw przetestować produkt z próbki.

Zalety: - prosty w użyciu - delikatny dla skóry -nie wymaga zmywania wodą -nie pozostawia tłustej warstwy -demakijaż zajmuje kilka chwil.

Niestety na naszym rynku ciężko uświadczyć tego typu kosmetyk BIO: pozbawiony konserwantów, sztucznych substancji zapachowych, bazujących na naturalnych wodach kwiatowych, wyciągach roślinnych.

 

98% wszystkich składników pochodzenia naturalnego.

 

Płyny Micelarne są dostępne w naszym sklepie internetowym:

http://biolander.com/szukaj?q=p%C5%82yn+micelarny

Zapraszamy!