Jesteś tutaj: » biolander.com » blog » Rodzaje glinek

Rodzaje glinek

« Poprzednia strona | Blog - strona główna

Glinki przeważnie kojarzą się z maseczkami jednak nie każdy wie, jak bogaty wachlarz wspaniałych możliwości dają. Wśród nich są:

 

PIELĘGNACYJNE

Tradycyjne i znane maseczki do twarzy - wymieszać glinkę z wodą do uzyskania jednolitej konsystencji. Nałożyć grubą warstwę na twarz i pozostawić na 5-8 minut po czym dokładnie spłukać. Ważne! nigdy nie doprowadzaj do wyschnięcia glinki na twarzy!!!

Zabiegi na ciało - działaniem zastępują nawet guam. Wymieszać ok. 1/2 szklanki glinki z 1/4 szklanki wody . Pastę nałożyć na całe ciało. Położyć się na ok. 20 minut na czystym ręczniku. Następnie zmyć ciało najpierw ciepłą, następnie zimną wodą. W efekcie uzyskujemy czystą, jędrną skórę

Odżywianie włosów glinką - glinka chroni przed łamliwością i wypadaniem włosów. Zmieszać glinkę z woda i dodać 10ml oleju rycynowego. Pozostawić na włosach na 20min, spłukać i umyć szamponem

Zasuszanie wyprysków na twarzy - Kilka razy dziennie lekko przypudrować suchym pudrem z glinki wyprysk na twarzy. Glinka spowoduje jego wysuszenie. Zielona glinka dodatkowo zatuszuje lekkie zaczerwienienie.

Mycie zębów - wilgotną szczoteczkę zanurzyć w sproszkowanej glince i myć zęby tak jak przy użyciu pasty. Glinka doskonale usuwa kamień nazębny właściwości wybielające i bakteriobójcze. Niweluje nieprzyjemny zapach z ust.

Grzybica stóp - do miski wsypać 30 g glinki, wlać 2 litry przegotowanej wody o temperaturze pokojowej. Pozostawić na 2 godziny w pobliżu źródła ciepła. Moczyć nogi w roztworze 20-30 min. lub nanieść na stopy maskę z zielonej glinki zostawić do wyschnięcia na 20-30 minut, następnie zmyć.

Glinka zamiast mydła - myć ciało tradycyjnie lub dodać glinkę do kąpieli

ZDROWOTNE

Argilloterapia - Zdrowotne okłady z glinek - glinka działa na całe ciało co oznacza, że nie musi być przykładana dokładnie na chore miejsce. W przypadku bólu zęba wystarczy przyłożyć okład w okolice policzka.

Kompres - przyrządzamy rzadki roztwór glinki z wodą w którym zanurzamy gazę lub tkaninę - lekko wyciskamy i przykładamy na chore miejsce. Sporządzając okłady z glinki ważna jest także ich temperatura, w zależności od rodzaju schorzenia powinna ona być różna.

W przypadku stanów zapalnych skóry i problemów ze strony układu płciowego zaleca się zimne okłady, zmieniane średnio co 30 minut. Natomiast, jeżeli cierpimy na dolegliwości nerek, wątroby, kości, pęcherza moczowego powinniśmy stosować ciepłe okłady. Średni czas okładów powinien wynosić około trzech godzin, jednak niekiedy można je stosować przez całą noc, zależy to od dolegliwości chorego i jego reakcji na kurację. Nigdy nie wolno wielokrotnie używać tego samego okładu! Po jednorazowym użyciu glinki, należy okład wyrzucić, gdyż zawiera on toksyny. Kurację należy stosować aż do uzyskania pożądanego efektu.

W przypadku ran, egzem, wrzodów, wyprysków, wykwitów najlepiej stosować sproszkowaną glinkę, posypując nią chore miejsca. Przyspiesza ona gojenie ran i wrzodów, a także działa antyseptycznie.

Glinka również zapobiega bolesnym wzdęciom, absorbując gazy w jelitach, ma działanie silnie antypasożytnicze oraz działa pobudzająco na gruczoły wydzielania wewnętrznego. Roztwór sporządzony z 4 łyżeczek glinki na litr ciepłej wody, można skutecznie używać jako lewatywy przy zapaleniu okrężnicy oraz wstrzykiwać do pochwy przy białych upławach i zapaleniu macicy. (źródło - alternatywnamedycyna.pl)

Bóle gardła, zapalenie migdałów, angina - doskonałe rezultaty w leczeniu przynosi płukanie gardła wodą z dodatkiem rozpuszczonej glinki. Łyżeczkę glinki rozpuścić w szklance ciepłej wody nie używając do tego celu żadnych metalowych przedmiotów (łyżek)

Picie wody z glinką - Glinka absorbuje wszelkie zanieczyszczenia z całego organizmu po czym zostają one wydalone na zewnątrz. Glinka zapobiega infekcjom i łagodzi już istniejące.

Jak przygotować? Dzień wcześniej (najlepiej wieczorem) wsypać łyżeczkę glinki do szklanki wody, wymieszać i odstawić. Szklankę koniecznie należy przykryć, bo inaczej glinka wchłonie nieczystości zawarte w powietrzu i straci swoje właściwości. Tak przygotowaną mieszaninę należy wypić następnego dnia na czczo. Do obchodzenia się z glinką (uwaga! nigdy nie używać łyżeczek, czy pojemników metalowych - gdyż metal dezaktywuje glinkę).

GLINKA W DOMU

czyszczenie garnków - wymieszać glinkę z wodą i powstałą pastą wyszorować garnki

nieprzyjemne zapachy w kuchni - umieścić suchą glinę na małym talerzyku w kuchni. Glinka świetnie pochłania zanieczyszczenia i zapachy z powietrza.

przykry zapach w lodówce - do lodówki włożyć dużą szklankę wody z rozpuszczonymi w niej łyżkami glinki.

niemiły zapach w szafkach - umieścić wewnątrz podstawek wypełniony glinką z dodatkiem kilku kropel olejku lawendowego.

http://biolander.com/alepia/p/